Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми

Фундамент є основою всієї споруди і на нього припадають всі основні навантаження від конструкцій, розташованих вище. Капітальні кам’яні будівлі споруджують на стрічкових фундаментах, які представляють собою складну конструкцію з арматури і бетону.

Металева арматура підсилює фундамент, збільшуючи його можливість витримувати великі навантаження на розрив і вигин. При цьому важливо, щоб в бетон не потрапляла волога з ґрунту і вода, яка надходить з поверхні.

гидроизоляция фундамента

Справа в тому, що через пористу структуру бетону, по його капілярах вода може циркулювати і переносити солі, які згубно впливають на металеву арматуру всередині фундаменту. Арматура піддається корозії, збільшується і розриває фундамент зсередини, приводячи до зменшення його міцності, аж до повного руйнування. Для того, щоб цього уникнути використовують різні гідроізоляційні матеріали.

Фактори, які слід враховувати при проектуванні гідроізоляції фундаменту

  • водний режим ґрунту — скільки води надходить, пересувається і витрачається ґрунтом;

У разі знаходження ґрунтових вод в літній період менш, ніж в одному метрі від нижньої лінії фундаменту, враховують можливе весняне підняття на 1-1,5 метри.

  • спучування ґрунту при мінусових температурах;
  • тип фундаменту і глибина його залягання;
  • неоднорідність ґрунту та інше.

Водоопорні грунти, типу глини або суглинок, часто містять обводнені ділянки, які можуть надавати боковий тиск на фундамент.

При проектуванні споруди враховують фактори високого стояння ґрунтових вод і неоднорідність ґрунту, передбачаючи установку дренажної системи відводу води.

Розташування гідроізоляційних матеріалів:

  • в якості захисту від вологи, що надходить по порах бетону з фундаменту в цоколь і стіни споруди.

Гідроізоляційний матеріал шириною не менше 1 метра розташовують на поверхні ґрунту навколо стіни будівлі. Тим самим для запобігають проникненню опадів з поверхні в грунт, прилеглий до фундаменту;

  • для захисту від вологи з ґрунту ізоляцію розташовуються на бокових площинах фундаменту;
  • між фундаментом і розташованими вище конструкціями будівлі.
Гидроизоляция фундамента
Ґрунтові, талі та стічні води можуть надати необоротний вплив на фундамент споруди та привести до його аварійності. Для того, щоб забезпечити будівлю від цього і продовжити його термін експлуатації, застосовують різні типи гідроізоляції:

Обмазочна гідроізоляція

Одним з варіантів проведення обмазувальної гідроізоляції є виконання цих робіт мастикою холодного застосування на основі бітуму або бітумом, нагрітим до 160-180С температури. Шар гідроізоляції наносять валиком, пензлем, розпилювачем або шпателем на всі стики і бетонні елементи фундаменту.

гидроизоляция фундамента

Гарячий і небезпечний у використанні бітум твердне і стає крихким при мінусових температурах. Тому його не можна використовувати в чистому вигляді для проведення робіт з гідроізоляції фундаменту. Зараз створені спеціальні мастики на основі бітуму з додаванням гуми і полімерів, які роблять гідроізоляцію більш еластичною, гнучкою і здатною переносити неминучі зміни розмірів фундаменту. Ці матеріали наносять на поверхню холодними, що значно спрощує роботу і зменшує трудовитрати.

Проникаюча (внутрішня) гідроізоляція

Цей гідроізоляційний матеріал являє собою суміш з цементу високої марки, меленого кварцового піску і різних добавок, що виконують функцію захисту від впливу вологи.

гидроизоляция фундамента

При контактуванні з бетонною поверхнею хімічно активні добавки проникають всередину, а після взаємодії з водою утворюють кристали, що заповнюють всі порожнечі і мікротріщини.

Склад, що здатен проникати всередину,  наносять на добре зволожену поверхню для того, щоб збільшити зростання кристалів в порожнинах бетону. Застосовувати такий тип гідроізоляції можна всередині і зовні бетонної конструкції.

Обклеювальна гідроізоляція

Обклеювальна гідроізоляція являє собою суцільний водонепроникний килим з рулонних або гнучких листових матеріалів, наклеєних в 1-4 шари на ізольовані поверхні спеціальними мастиками або клеями.

Обклеювальну гідроізоляцію зазвичай виконують руберойдом (негорючий картон просочений бітумом). Для цього руберойдові листи розігрівають газовим пальником і з накидом в 10-15 см наклеюють на попередньо очищений і покритий бітумною мастикою бетон. Стики між шарами також промазують бітумом або мастикою.

Також в якості водоупорної мембрани для обклеювання фундаменту використовують самоклеючі полімерноцементнобітумні плівки. Плівку щільно приклеюють до прогрунтованого бетону і ретельно розгладжують, прибираючи бульбашки повітря.

Якщо потрібно провести утеплення підвалу екструдованими пінополістирольними плитами, то для цього їх приклеюють на шар гідроізоляції бітумною мастикою стик в стик, зсуваючи ряди плит на половину довжини, щоб не запобігти утворенню «містків холоду».

Приклеювати пінополістирол мастикою, яка містить ацетон, не припустимо.

Напилювана гідроізоляція

Гумова мембрана, яку напилюють за допомогою спеціального обладнання на бетонну поверхню, складається з основного елемента і каталізатора отвердіння. Наносити такий гідроізоляційний матеріал можна на будь-який рельєф, він безшовний, без запаху, вогнянобезпечний і довговічний. Еластичність досягає більше 1000% і, при цьому, матеріал дуже міцний. Товщина гідроізоляційного шару з рідкої гуми відповідає чотирьом шарам рубероїйду. Напилювана гідроізоляція захищає фундамент від несприятливого впливу температур, тиску води і добре переносить вібраційні навантаження.

гидроизоляция фундамента

Ін’єкційна гідроізоляція

У разі, коли із-за будь-яких чинників був порушений ізоляційний шар фундаменту, для його ремонту і відновлення цілісності, застосовують ін’єкційну гідроізоляцію.

Для цього бетон в певному порядку засверлюють до ґрунту і за допомогою ін’єкційного насоса всередину отворів закачують гідроізоляційний матеріал на основі рідкого скла або гуми. Це запобігає можливості проходження вологи по капілярах і порах бетону.

гидроизоляция фундамента

Пропонуємо вам подивитися цікаве відео про гідроізоляцію фундаменту

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!