Основні рекомендації по вибору ламінату

Як вибрати ламінат?

При виборі ламінату важливо враховувати, в якій кімнаті планується його стелити і яке буде експлуатаційне навантаження. За європейською класифікацією ламінат ділиться на наступні групи: 21, 22, 23, 31, 32, 33. Таким чином, 21 клас підходить для приміщень з невеликим навантаженням – спальня, офіс. 22 клас також призначений для житлових кімнат, але з більшим навантаженням. 23 клас передбачає використання покриття в коридорі і кухні.

31 клас підходить для громадських будівель з невеликим навантаженням (конференц-зал або невеликий офіс). Клас 32 призначений для підлоги з середнім експлуатаційним навантаженням (офіс, бутік). 33 клас використовується для будівель з високим трафіком (магазини, торгові центри, ресторани). Також, при виборі ламінату слід провести тест по Таберу – тест на міцність верхнього шару покриття для підлоги, що здійснюється за допомогою приладу зі спеціальним обертовим диском, до якого приклеєний наждачний папір Табер-тест. Результат тесту варіюється від 6000 до 20000. Це значення вказує на міцність, довговічність, стійкість до світла і вологи. Фактично цей показник є найважливішим при виборі ламінату.

Нижче пропонуємо вашій увазі відео проведення Табер тесту

Клас формальдегіду

Дуже важливим параметром, на який слід звернути увагу при виборі ламінату – це клас формальдегіду, який, як правило, вказується на упаковці. Формальдегід також міститься і в натуральній деревині, але кількість формальдегіду не повинна перевищувати допустимі норми. Значок Е1 – означає, що все в межах норми. Про безпеку ламінату свідчить також те, що є відповідна відмітка про проходження випробувань по європейській нормі EN 13329.

рекомендации по выбору ламината
рекомендации по выбору ламината

Гарантійний термін служби

При виборі ламінату важливий і його гарантійний термін. Середній термін експлуатації ламінату від 2 до 6 років.

Наведені нами критерії є дієвою і якісною інструкцією, що дозволяє уникнути помилок при виборі ламінату.

Вдалих Вам покупок!
  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!