Де застосовується гідроізоляція

Гідроізоляція — це комплекс заходів, які спрямовані на захист будівельних об’єктів і конструкцій від впливу вологи і води, що дозволяють значно продовжити термін їх експлуатації. Гідроізоляційні матеріали застосовують в будівництві і ремонті для забезпечення водонепроникності споруд і покриттів.

Сфери застосування

Антифільтраційна гідроізоляція захищає різні типи споруд від будь-яких впливів води. У перелік споруд входять будь-які будівельні конструкції, типу підвалів, шахт, тунелів для різних видів транспорту, опускних колодязів, кесонів. Також важливою є гідроізоляція конструкцій, що відповідають за перенесення і скидання технічної та інших видів вод, наприклад, мережі трубопроводів, каналів, систем водовідведення, відстійників і резервуарів. Такі великі гідротехнічні об’єкти, як греблі, понури і діафрагми, теж вимагають проведення комплексу робіт з гідроізоляції.

Існує три види впливу води на об’єкти: обтікання без тиску, капілярний підсос, гідростатичний тиск. У зв’язку з тим, що антифільтраційна гідроізоляція захищає не матеріал конструкції, а об’єкт в цілому, то і застосування різних типів ізоляції направляють на цей результат.

collage2 1 e1474523483739 - Де застосовується гідроізоляція

Антикорозійну гідроізоляцію застосовують для захисту будь-яких покриттів і конструкцій від впливу на них різних середовищ. Зокрема цей тип гідроізоляції використовується при оберіганні від впливу на споруди морської води, ґрунтових і стічних вод, атмосферних опадів на металоконструкції і гідротехнічні об’єкти. Трубопроводи, опорні конструкції ліній електропередач захищають гідроізоляцією від впливу блукаючих струмів, що викликають електрокорозії.

Класифікація гідроізоляції за призначенням

Для різних конструкцій і споруд застосовують різні типи гідроізоляційного шару і його облаштування. Деякі з них перегукуються і можуть бути використані в декількох типах конструкцій окремо або в комплексі.

Гідроізоляція фундаменту

Правильний вибір гідроізоляції для фундаменту дозволить в подальшому уникнути матеріальних витрат і значних зусиль на ремонт. Тому до нього підходять з усією відповідальністю, вдумливо організовуючи роботи з гідроізоляції. Ґрунтові води під будівлею можуть в своєму складі мати солі, кислоти та інші хімічні сполуки, які здатні привести до руйнування бетонної основи споруди. Щоб виключити їх згубний вплив, застосовують різні типи гідроізоляційних матеріалів.

collage3 1 e1474523459267 - Де застосовується гідроізоляція

Гідроізоляція покрівлі

Для захисту покрівлі від атмосферних опадів та їх потрапляння в підпокрівельний простір застосовують різноманітні полімерні гідроізоляційні матеріали. Пристрій гідроізоляції скатної та плоскої покрівлі відрізняються. Хороший захисний ефект для плоскої покрівлі дають матеріали, що наплавляються, ПВХ мембрани, мастики, а для скатної спеціальна гідроізоляційна плівка.

collage4 2 e1474523376564 - Де застосовується гідроізоляція

Гідроізоляція підвалу

Запобігає виникненню в приміщенні вогкості, і, як наслідок, цвілі і грибка. Найкращі характеристики в захисті підвалів показують полімінеральні склади і модифіковані суміші.

Гідроізоляція перекриттів / підлоги

Для захисту перекриттів і підлоги від впливу вологи застосовують рулонні матеріали і склад проникаючої дії. При цьому захист дерев’яної підлоги здійснюють обклеювальною гідроізоляцією.

collage6 1 e1474523406715 - Де застосовується гідроізоляція

Гідроізоляція стін

Волога здатна по капілярах, тріщинах і порах бетону пробиратися на висоту близько десяти метрів. Для запобігання її циркуляції і, відповідно, згубного впливу на стіни будівлі, застосовують штукатурну або обмазувальну гідроізоляцію. Роботи з утеплення стін і їх гідроізоляції найчастіше проводять в комплексі.

Гідроізоляція водойм

Щоб запобігти ймовірному витоку води з басейнів і ставків, використовують спеціальні гідроізоляційні мастики і склади для штучних водойм.

collage8 1 e1474523431173 - Де застосовується гідроізоляція

Різні види гідроізоляції розрізняються між собою за тими властивостями і видам, які має їх основний матеріал. Розбивка йде на будівельну, пластмасову, мінеральну, асфальтову і металеву гідроізоляцію.

Також поділяють гідроізоляцію за типом виконання робіт на монтажну, обклеювальну, штукатурну, фарбувальну, литу, засипну і ін’єкційну.

За типом виконуваного завдання і конструктивним властивостям розрізняють гідроізоляцію, яка працює на притиск / відрив, поверхневу, шпонкову, комплексного призначення і призначену для ущільнення швів і сполучень.

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!