Гідроізоляція покрівлі

Гідроізоляція даху — важливий комплекс заходів для захисту будівельного об’єкта від впливу атмосферних опадів і всіляких факторів навколишнього середовища. Сучасні гідроізоляційні матеріали дозволяють підвищити надійність і якість покрівлі і тим самим збільшити термін експлуатації всього будинку.

Існують значні відмінності в облаштуванні гідроізоляції плоскої і скатної покрівлі.

У скатній покрівлі гідроізоляційний шар укладають під черепицю або жорсткий профіль. У разі, якщо також паралельно на покрівлі передбачається облаштування теплоізоляції, то монтаж шарів виконують в такому порядку — пароізоляція, теплоізоляція, гідроізоляція.

Для гідроізоляції плоскої покрівлі використовують ПВХ мембрани, різні мастики і матеріали, що наплавляються.

гидроизоляция кровли

Одним з методів захисту покрівлі від проникнення води є тришарове нанесення мастики для покрівлі з армованим скловолокном. Шари наносяться по черзі з перервою на добу. В процесі монтажу армуючий склохолст або тканину укладають безпосередньо в мастику. Верхній шар гідроізоляції обов’язково захищають від впливу ультрафіолету світловідбиваючої мастикою або посипкою з гранул базальту або мінеральної крихти.

гидроизоляция кровли

Як і раніше покрівлю гідроізолюють рубероїдом, основою якого є картон, просочений бітумом. Гідроізоляція цим будівельним матеріалом не буде дуже довговічною через те, що рубероїд схильний до гниття.

У свою чергу бітумна ізоляція, яка наплавляється, зарекомендувала себе в гідроізоляції покрівлі як ефективний і надійний матеріал.

Покрівля з м’якої черепиці

Монтаж покрівлі з м’якої черепиці відбувається в такому порядку: на встановлені крокви укладається шар гідроізоляційних матеріалів, потім набивають обрешітку. Далі укладають утеплювач і шар пароізоляції, настил з вологостійкої фанери, який покривають бітумом в якості основи для власне м’якої черепиці.

гидроизоляция кровли

Покрівля з металочерепиці

У разі використання гідроізоляції при монтажі металочерепиці, доцільно поєднати ці роботи з укладанням матеріалу, який захищатиме від неминучого утворення конденсату при температурних перепадах. Для відводу вологи з міжкровельного простору роблять зазори близько чотирьох сантиметрів між шарами тепло- і гідроізоляції і покрівлею. Під утеплювач укладають пароізоляційний шар, прикріплюючи його до крокв за допомогою будівельного степлера.

гидроизоляция кровли

Покрівля з шиферу

При установці покрівлі з шиферу застосовують поліетиленові або поліпропіленові гідроізоляційні плівки. Обов’язково створити простір для вентиляції між тепло- і гідроізоляційними шарами. Теплоізоляційний шар захищають від впливу пара ізолюючої плівкою.

гидроизоляция кровли

Покрівля з єврошиферу

Так само, як і в випадку з металочерепицею, на поверхні еврошифера через його високу теплопровідність при різких температурних змінах утворюється конденсат. Для захисту еврошифера використовують антиконденсатне покриття, при цьому передбачаючи верхній і нижній зазори для провітрювання. Використовують пароізоляцію для захисту теплоізоляції від попадання вологи.

гидроизоляция кровли

Фальцева покрівля

Монтаж покрівлі здійснюють, встановлюючи захисні шари спеціальних плівок від впливу конденсату пару. При цьому між ними складають простір для провітрювання. Іноді застосовують такі плівки для гідро- і пароізоляції, які вже мають вентиляційні отвори.

гидроизоляция кровли

Покрівля сланцева

Гідроізоляційні матеріали з поліпропілену або поліетилену застосовують і при монтажі сланцевої покрівлі. Так само, як і в наведених вище типах покрівлі, покриття укладають, залишаючи два відступу для провітрювання.

гидроизоляция кровли
  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!