Гідроізоляція даху — важливий комплекс заходів для захисту будівельного об’єкта від впливу атмосферних опадів і всіляких факторів навколишнього середовища. Сучасні гідроізоляційні матеріали дозволяють підвищити надійність і якість покрівлі і тим самим збільшити термін експлуатації всього будинку.

Існують значні відмінності в облаштуванні гідроізоляції плоскої і скатної покрівлі.

У скатній покрівлі гідроізоляційний шар укладають під черепицю або жорсткий профіль. У разі, якщо також паралельно на покрівлі передбачається облаштування теплоізоляції, то монтаж шарів виконують в такому порядку — пароізоляція, теплоізоляція, гідроізоляція.

Для гідроізоляції плоскої покрівлі використовують ПВХ мембрани, різні мастики і матеріали, що наплавляються.

collage12 e1474551347557 - Гідроізоляція покрівлі

Одним з методів захисту покрівлі від проникнення води є тришарове нанесення мастики для покрівлі з армованим скловолокном. Шари наносяться по черзі з перервою на добу. В процесі монтажу армуючий склохолст або тканину укладають безпосередньо в мастику. Верхній шар гідроізоляції обов’язково захищають від впливу ультрафіолету світловідбиваючої мастикою або посипкою з гранул базальту або мінеральної крихти.

collage14 e1474551312503 - Гідроізоляція покрівлі

Як і раніше покрівлю гідроізолюють рубероїдом, основою якого є картон, просочений бітумом. Гідроізоляція цим будівельним матеріалом не буде дуже довговічною через те, що рубероїд схильний до гниття.

У свою чергу бітумна ізоляція, яка наплавляється, зарекомендувала себе в гідроізоляції покрівлі як ефективний і надійний матеріал.

Покрівля з м’якої черепиці

Монтаж покрівлі з м’якої черепиці відбувається в такому порядку: на встановлені крокви укладається шар гідроізоляційних матеріалів, потім набивають обрешітку. Далі укладають утеплювач і шар пароізоляції, настил з вологостійкої фанери, який покривають бітумом в якості основи для власне м’якої черепиці.

collage15 e1474551277942 - Гідроізоляція покрівлі

Покрівля з металочерепиці

У разі використання гідроізоляції при монтажі металочерепиці, доцільно поєднати ці роботи з укладанням матеріалу, який захищатиме від неминучого утворення конденсату при температурних перепадах. Для відводу вологи з міжкровельного простору роблять зазори близько чотирьох сантиметрів між шарами тепло- і гідроізоляції і покрівлею. Під утеплювач укладають пароізоляційний шар, прикріплюючи його до крокв за допомогою будівельного степлера.

collage16 e1474551234301 - Гідроізоляція покрівлі

Покрівля з шиферу

При установці покрівлі з шиферу застосовують поліетиленові або поліпропіленові гідроізоляційні плівки. Обов’язково створити простір для вентиляції між тепло- і гідроізоляційними шарами. Теплоізоляційний шар захищають від впливу пара ізолюючої плівкою.

collage18 e1474551208499 - Гідроізоляція покрівлі

Покрівля з єврошиферу

Так само, як і в випадку з металочерепицею, на поверхні еврошифера через його високу теплопровідність при різких температурних змінах утворюється конденсат. Для захисту еврошифера використовують антиконденсатне покриття, при цьому передбачаючи верхній і нижній зазори для провітрювання. Використовують пароізоляцію для захисту теплоізоляції від попадання вологи.

collage19 e1474551143758 - Гідроізоляція покрівлі

Фальцева покрівля

Монтаж покрівлі здійснюють, встановлюючи захисні шари спеціальних плівок від впливу конденсату пару. При цьому між ними складають простір для провітрювання. Іноді застосовують такі плівки для гідро- і пароізоляції, які вже мають вентиляційні отвори.

collage20 e1474551108922 - Гідроізоляція покрівлі

Покрівля сланцева

Гідроізоляційні матеріали з поліпропілену або поліетилену застосовують і при монтажі сланцевої покрівлі. Так само, як і в наведених вище типах покрівлі, покриття укладають, залишаючи два відступу для провітрювання.

collage21 e1474551071362 - Гідроізоляція покрівлі
  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!