Різновиди сучасних фарб

Фарба це універсальний матеріал, який надає корисних властивостей, поверхні що фарбується. Важливими характеристиками є стійкість до корозії, стрибків температури, гідрофобність та паропровідність. В деякі фарби додають антисептики, що захищають від грибка та цвілі.

При відновленні вже пофарбованої поверхні звертають увагу на сумісність матеріалів. Використання несумісних речовин призведе до неприємних наслідків та пошкодження поверхні.

Виділяють 4 основних види фарб: силікатні, емульсійні, клейові, алкідні.

Емульсійні фарби

Розводять водою. Фарбувальна основа та зв’язуючі частки розподіляються у воді й утворюють емульсію. Застосовують для забарвлення практично будь-яких поверхонь, але в випадку з металом, потрібно попереднє ґрунтування.

  • Переваги емульсійних фарб:
  • Екологічно чисті;
  • Економічні;
  • Без сильного запаху;
  • Стійкі до впливу лугів;
  • Пожежобезпечні;
  • Швидко висихають;
  • На них наносяться інші лаки та фарби.

Емульсійна фарба не наноситься на клейові або глянцеві поверхні, сюди також відносяться покриття з лаку.

Емульсійні фарби діляться на: латексні, водоемульсійні, полівінілацетатні, водно-дисперсійні, акрилові та силіконові.

Водно-дисперсійні та водоемульсійні фарби. Обидва види мають “дихаючу” текстуру, довго зберігають свій колір, а також добре проводять пар. Відрізняються вони тим, що водоемульсіонка згодом змивається, в той час як водно-дисперсійна практично не реагує на вологу.

Водно-дисперсійні фарби, здебільшого, випускаються тільки в білому кольорі, а кольори водоемульсійних фарб дуже різноманітні. За допомогою водоемульсіонки можна створювати об’єм та фактуру, такі фарби ще називаються структурними.

Акрилові фарби. Мають еластичну й міцну текстуру, завдяки смолам, що входять до складу. Погано проводять повітря та використовуються для забезпечення захисту від корозії. Акрилова фарба довго зберігає свій колір, стійка до ультрафіолету, вона відштовхує вологу та проводить пар. Ця фарба знаходиться в низькому ціновому сегменті, а за властивостями поступається силіконовим та латексним фарбам.

Латексні фарби. Вологовідштовхувальні характеристики досягаються шляхом додавання до складу латексу. Наносяться на стелі, цегляні та бетонні поверхні, а також шпалери й гіпсокартон.

ПВА (полівінілацетатні) фарби. Підходять для фарбування стель. Не вбирають жир та масла.

Силіконові фарби. Еластичні, створюють щільну гідрофобну поверхню, але проводять повітря та пар. Краща за якістю фарба, але її ціна набагато вище, ніж у інших матеріалів.

 Алкідні фарби

У алкідний ряд входять масляні й емалеві матеріали. Ними фарбують дерево, метал та штукатурку. Після висихання утворюють водонепроникну плівку, наділені стійкістю до світла та вологи, не підходять для внутрішньої обробки через сильний запах.

Масляні фарби. Основна структурна складова – олифа. Рекомендується використовувати тільки для зовнішньої обробки, тому що вони виділяють шкідливі речовини та довго висихають. Єдиний недолік – пожовтіння поверхні з часом.

Емалеві фарби. Їх основа лак, завдяки йому, поверхня що фарбується стає глянцевою та гарно виглядає. Підходять для нанесення на деревину, метал, оштукатурені стіни. Це одні з найдешевших фарб для зовнішніх робіт.

 Силікатні фарби

Основна складова – рідке скло. До складу також входить луг, тому при роботі з фарбою варто бути особливо обережним. Застосовується в малярних роботах зовні та всередині приміщень, в реставрації та будівництві. Ціна на цей вид фарб є найвищою серед інших, але її характеристики набагато краще, а сфера застосування значно ширше.

Клейові фарби

Основа – вода з полімерними добавками. Головним достоїнством цих фарб є сумісність з усіма пігментами органічного та мінерального походження. Діляться на казеїнові та декстинировані.

Казеїнові. Володіють найбільшою стійкістю та красою серед фарб клейового ряду. Підходять для нанесення на мінеральні покриття (штукатурку, цеглу, бетон).

Декстинировані. Через низьку вологостійкість використовуються тільки для внутрішньої обробки.

В асортименті ПІК представлені всі види фарб та лаків від кращих світових виробників: Anserglob, Sniezka, Ceresit, Siltek, Rolax, Paritet і т. д. Зробити замовлення товарів в будь-якому обсязі можна за телефоном 0 800 21 88 21.