Абразивні кола, сьогодні, мають безліч різновидів. Вони виготовляються з різних матеріалів (метал, бакеліт, кераміка, вулканіт). Їх використання не обмежується металевими поверхнями, обробка і згладжування каменю, мармуру, кахлю, дерева та інших матеріалів також не обходиться без абразивів. За рахунок своєї структури, на відміну від старих абразивних матеріалів, наприклад наждачного паперу, абразивні кола мають більшу міцність і твердість.
Застосування абразивних кіл: деталі роботи
У більшості випадків, полірування і якісний зріз – це необхідний технічний момент. Також не варто відкидати естетичну складову полірування. У побуті полірування піддаються деякі деталі інтер’єру, а в промисловості – різноманітні деталі, заготовки, металоконструкції і багато іншого. Шліфувальні і відрізні кола розрізняються формами і призначенням, наприклад, для очищення іржі потрібне особливе коло, за допомогою будь-якого іншого це завдання практично неможливо виконати. Завдяки своїй різноманітності, ці матеріали дозволяють проводити безліч корисних робіт: створювати виїмки, пази, нарізати й очищати поверхні, шліфувати та багато іншого. Оброблювані поверхні теж можуть бути самими різними, від будь-яких металевих сплавів, до самих твердих порід каменю. Не варто забувати про те, що абразиви застосовуються не тільки при будівництві. Полірувальні кола – один з улюблених інструментів ювеліра, так як полірування коштовностей є основним етапом роботи. Скульптори й обробники виробних і напівкоштовних порід мінералів також ними користуються.
Основні види абразивних кіл та їх застосування
Виділяють декілька основних різновидів абразивних кіл і з ними краще знайомитися, опираючись на їх особливості та застосування.
Кола на липучці (самочипляємі)
Основною перевагою виробів є їх міцне зчеплення з опорою шліфувальної машини. Цей ефект досягається використанням особливого виду тканини, який наносять на шліфувальний папір.
Пелюсткові
Володіють відмінною еластичністю і адаптацією до оброблюваної поверхні. Назва кіл безпосередньо пов’язана з віяловим розташуванням пелюсток, зафіксованих на абразивній основі. Головною перевагою є відсутність вторинних задирок. Найчастіше застосовуються для обробки труб, а також дерева, якщо на ламелях є розсічення.
Фіброві
Для фіксації вироба використовується спеціальна опорна тарілка з необхідним перетином. Абразивом тут виступає вулканізований папір з багатошаровою структурою. Такими колами зачищають предмети з дерева, сталі, нержавіючої сталі та інших металевих сплавів.
Алмазні
Ідеальні для фінальної обробки поверхонь. Слід зазначити, що ці кола мають відносно малу міцність і в початкових роботах їх застосовувати не варто.
Відрізні кола
Складаються з двох шарів скловолоконної маси, на яку наносяться абразивні матеріали. Застосовуються для різки металевих виробів з різних сплавів.
Алмазні кола
Виготовлені із сталевого диска з абразивною масою (діамантовою крихтою) на торцевій стороні. Ідеальні для різки твердих порід каменю, бетону, асфальту, цегли.
Абразивні кола багато в чому спрощують проведення безлічі ремонтних робіт. Щоб максимально ефективно використовувати абразив, потрібно визначитися з завданнями, які ставляться перед ним. Необхідно врахувати властивості оброблюваної поверхні, з якого матеріалу вона складається, ступінь зернистості, періодичність правки інструменту. Якщо враховувати все вищеперелічене, можна домогтися найкращої віддачі абразиву і надовго зберегти його робочий стан.