Як клеїти шпалери на гіпсокартон і підготувати поверхню

Гіпсокартонні конструкції зараз використовуються при проведенні ремонтних робіт майже в кожній квартирі. Їх поверхня практично ідеально рівна, і багато хто задається питанням – чи можна клеїти шпалери безпосередньо на гіпсокартонні листи. Просто якісної поверхні ГКЛ в даному випадку недостатньо. Гіпсокартон дуже сильно вбирає рідкий клей, який почне висихати ще до того, як вийде добре розправити шпалери на стіні. Надалі зняти старі шпалери так, щоб не пошкодити листи гіпсокартону, не вийде. Потрібно враховувати і те, що, наприклад, крізь бамбукові шпалери, шви гіпсокартону будуть просвічуватися.

Величезний вибір шпалерних полотен, з їх колірним спектром, малюнком і фактурою, надає широкі можливості для дизайнерських рішень.

Далі ми розглянемо, як же правильно підготувати стіну, оформлену гіпсокартонними листами, під обклеювання шпалерами.

гипсокартонная конструкция

Обов’язкові етапи в підготовці гіпсокартону до наклеювання шпалер

Грунтовка

Перед тим, як почати шпаклівку гіпсокартонної конструкції, її грунтують. Грунтовка покращує зчеплення гіпсокартону і шпаклівки, захищає поверхню від грибка і цвілі. Найбільш уживана – екологічна акрилова грунтовка. Найчастіше цей будівельний матеріал продається вже в готовому вигляді, а й приготувати її з сухої суміші досить просто, якщо дотримуватися пропорції рецепта, зазначену виробником. Для проведення робіт знадобиться звичайна щітка, якою грунтувальну суміш рівномірно розподіляють по стіні. Далі чекають її повного висихання, згідно з термінами зазначеними на упаковці.

грунтовка
Усунення недоліків на стиках між гіпсокартонними листами

Для того, щоб виправити недоліки, пов’язані з неякісним або не зовсім точним складанням гіпсокартонних листів, в місцях їх з’єднання підтягують шурупи або замінюють їх, за потребою, на нові.

На стики між гіпсокартоном наклеюють серпянку – лавсан або скловолокнисту стрічку, схожу на медичний бинт, з клеючою основою. При наклеюванні слід уникати потрапляння повітря під серпянку, ретельно її розгладжуючи. Для того, щоб точно і надійно приклеїти серпянку, її додатково змащують клеєм ПВА.

гипсокартонная конструкция

На шов, заклеєний серпянкою, невеликими порціями укладають шпаклівку і ретельно розгладжують її до такої міри, щоб шов злився з поверхнею стіни і не виділявся. Після повного висихання, шпаклівку затирають дрібнозернистим наждачним папером.

Шпаклювання гіпсокартону

Для того, щоб в подальшому не довелося віддирати старі шпалери разом з шматками гіпсокартонної конструкції, застосовують шпаклівку.

Шпаклівка – пастообразная або порошкова будівельна суміш на основі цементу або просіяного гіпсу. Стартові шпаклівки застосовують для первинного вирівнювання поверхні до 2,5 см і фінішні – для усунення дефектів до 5 мм.

Шпаклювальний розчин з сухих напівфабрикатів готують відповідно до інструкції на упаковці, точно дотримуючись рекомендованих пропорцій.

Заміс виробляють в посуді відповідного розміру, наприклад в пластиковій ємкості, наприклад в попередньо очищеному відрі з-під фарби. Кількість шпаклівки має бути така, щоб вона витрачалася за 30-40 хвилин роботи.

Більш однорідний розчин можна отримати, якщо використовувати для розмішування будівельний міксер. У результаті повинна вийти суміш рівномірної консистенції, схожою на густу сметану, без бульбашок повітря. Потрібно враховувати, що занадто густа шпаклівка не буде достатньо добре схоплюватися з поверхнею, а надто рідка – буде утворювати напливи.

Спочатку готовому розчину дають настоятися 5-10 хвилин, а потім ще раз перемішують і приступають до роботи.

Для безпосередньо шпаклювання знадобиться три різних шпателя:

  • L 60 см – для розрівнювання розчину;
  • L 40 см – для нанесення розчину;
  • маленький шпатель – для набору шпаклівки та очищення великих шпателів.

На маленький шпатель набирають трохи шпаклівки, потім переносять її на великий шпатель. Далі довгими круговими мазками наносять шпаклівку на стіну рівномірним шаром 1-2 мм. При цьому шпатель тримають під кутом 45 градусів до гіпсокартонної поверхні. Маленький шпатель застосовують для очищення великих шпателів від надлишків розчину. Не потрібно намагатися відразу зробити шар шпаклівки ідеально рівним, так як невеликі нерівності згодом видаляються під час затирання наждачним папером.

Під час шпаклювання в кутах застосовують шпатель меншого розміру.

Затирка шпаклівки

До затирки шпаклівки наждачним папером приступають тільки після її повного висихання. Первинна затирка здійснюється крупнозернистим папером, а заключна – папером з дрібними зернами. Щоб не було відколів або інших пошкоджень шару шпаклівки, виконують затирку не поспішаючи і акуратно. Для захисту органів дихання від шпаклювального пилу потрібно одягати респіратор.

Повторна грунтовка

Повторне нанесення грунтовки на поверхню вже зашпакльованої стіни потрібно для того, щоб позбутися від зайвого вбирання клейового складу і подальшого відставання шпалер. Грунтовку бажано нанести в два шари. Другий шар наносять після висихання першого шару.

Поклейка шпалер на гіпсокартон

razmetkaНа самому початку роботи з поклейки шпалер наносять розмітку, вертикальними лініями розділяючи стіну на відрізки, рівні ширині рулону. Таким чином, легше порахувати кількість рулонів і значно спростить подальшу роботу. Полотна шпалер з візерунками стикуються між собою відповідно малюнку. Клей наносять валиком спочатку на виворіт шпалерного полотна, а потім на стіну в місці приклеювання. Полотно приклеюють зверху вниз, по ходу вирівнюючи його від центру до країв.

Приклеювати шпалери одному дуже складно, тому використовуйте для цього дві пари рук. Далі ганчіркою або спеціальним інструментом (валик, шпатель для шпалер) розгладжують наклеєні шпалери, щоб прибрати складки і повітря під ними.

Наступні листи клеють встик, без нахлисту один на одного. При обклеюванні кутів спочатку шпалери приклеюють в кутку зверху, а потім розрівнюють від кута в сторони.

Так як клей для шпалер розчиняэться водою, яка є провідником електрики, в цілях безпеки, перед початком робіт знеструмлюють приміщення.

Інструменти для клеєння шпалер

Валик малярний

Валик шпалерний

Валик шпалерний для стиків

Ванночка малярська

Без ведра не обійтись

тряпка строительная

Звичайнісінька ганчірка

Дрилем зручно розмішувати клей

Будівельна рулетка

Олівець

Кисть для клеєння шпалер

Канцелярський ніж

Ножиці

Щітка для шпалер

Будівельний міксер

Шпатель шпалерний

Шпатель малярний

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!