Мокрый фасад: надійна інвестиція в благоустрій будинку

Технологія “мокрий фасад” досить широко поширилася в приватному і комерційному секторі. Цей метод утеплення дозволяє на 40% ефективніше зберігати тепло всередині будівлі, завдяки тому, що вся система монтується зовні.

“Мокру” назву цей метод отримав завдяки використанню рідких і напіврідких клейових сумішей: на основі полімерів або води. А його популярність обумовлена масою достоїнств і фактичною відсутністю недоліків.

 

Утеплення вищого рівня: 6 причин використовувати мокрий фасад

Ця технологія, незважаючи на непередбачуваність ринку будматеріалів, завжди виграє. Завдяки своїм перевагам мокрому фасаду віддають перевагу більшість власників приватних будинків. Чим же хороший цей метод? Розглянемо докладніше.

  1. Ціна. Це один з найбільш актуальних питань для кожного. Мокрий спосіб утеплення відноситься до тих, які не вимагають особливо великих витрат. Невелике вивчення ринку будматеріалів дозволить підібрати недорогі матеріали хорошої якості. Основна частина витрат буде залежати від того, який утеплювач ви виберете і якою штукатуркою буде покриватися фінішний шар.
  2. Захист від вогкості. Мокрий фасад не дозволяє конденсату осідати на стінах будинку або утеплювачу, виносячи точку роси назовні. Це захищає від виникнення грибків і плісняви, промерзання стін і вогкості всередині кімнат.
  3. Легка вага. Використання мокрого утеплення не вимагає зміцнення фасаду і несучих стін. Вся конструкція утеплення складається з легких утеплювачів і невеликого шару штукатурки і клейових сумішей.

     

4. Різноманітність декору. Фінішна обробка шару не забороняє використовувати різні кольори і фарби. Крім фарбування, можна скористатися декоративною штукатуркою та створити текстуру, яка буде добре виглядати. Для фарбування варто використовувати вододисперсійні фарби.

5. Довговічність. Конструкція може експлуатуватися дуже тривалий термін. При дотриманні технічних процесів, термін служби мокрого фасаду сягає 30 років.

6. Паро і звукоізоляція. Ці достоїнства обумовлені використанням таких утеплювачів, як пінополістирол (пінопласт) і мінеральна вата. Матеріали не тільки забезпечують хороший рівень поглинання звуку, а також дозволяють фасаду “дихати”.

Недоліків, як таких, у цього методу немає. Сама технологія монтажу вимагає суворого дотримання температурного режиму та рівня вологості. Це потрібно для того, щоб клейові суміші висихали рівномірно, без утворення тріщин.

Утеплювач для мокрого фасаду. Що вибрати: вату або пінопласт?

При утепленні мокрим фасадом, переважно використовується мінеральна вата або пінопласт. І знову таки, не можна вибрати будь-який вид матеріалу. Потрібно звернути увагу на маркування, матеріал повинен бути призначений для фасадних робіт. Хоч мінвата і дорожче пінопласту, але матеріал подешевше не завжди те, що вам потрібно.

Пінопласт використовується найчастіше, так як він дешевше. Він легко піддається різанню, і з його допомогою можна викласти рівну поверхню, дотримуючись технологію монтажу. Або навпаки, створити певну архітектурну фактуру на стінах. Він володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, але досить крихкий і варто бути особливо обережними при роботі.

Мінеральна вата так само добре ріжеться, і може огинати округлі форми фасаду. Вона відмінно поглинає звук і виводить зайву вологу з стін, завдяки легкій структурі. Має високі теплоізоляційні характеристики, але боїться вологи і її монтаж вимагає використання засобів індивідуального захисту.

Мокрий фасад – це бюджетний і легкий спосіб забезпечити якісне утеплення будинку. Його можна виконати самостійно, але краще звернутися до фахівців, щоб кінцевий результат був на 100% якісним.

Меню