Утеплюємо вікна: 5 найефективніших методів

У будинку відчуваються серйозні протяги і з’являється вогкість на вікнах? Як це відбувається і чому, незважаючи на вже робоче опалення, в будинку все одно холодно? Разом з прохолодою в будинок приходить вогкість, що не тільки погіршує атмосферу в домі, а й змушує мешканців хворіти набагато частіше.

У більшості випадків саме погано загерметизовані вікна є основною причиною колосальної втрати тепла. Існує безліч методів утеплення, включаючи народні, або “бабусині”, методи. Їх ми розглядати не будемо, так як вони не є достатньо ефективними. А розглянемо найефективніші дешеві та дорогі способи утеплення, які надійно зберігають тепло в будинку.

Різновиди утеплення: плюси і недоліки кожного методу

Утеплення поролоновим матеріалом. Підходить для дерев’яних вікон, так як ті мають меншу герметизацію. Тут використовується або звичайний поролон або спеціальні поролонові стрічки на клейкій основі. Всі щілини й отвори в вікні закладаються поролоном, а поверх клеїться малярська стрічка або скотч. Такий метод утеплення одноразовий і матеріал варто неодмінно видаляти після зими, щоб в ньому не накопичувалася волога і не розвивалася цвіль.

Мінусом цього методу є те, що поролон вбирає вологу, тому його варто застосовувати тільки в сухих приміщеннях.

Пазове “шведське” ущільнення. Підходить для всіх типів вікон, але вимагає їх повного розбору і повторного монтажу. Один з найефективніших і вельми популярних способів утеплити вікно. Тут використовується матеріал, розроблений шведськими фахівцями. Його перевага в тому, що установка частково відновлює віконну коробку, а термін служби такого ущільнювача становить 15 до 20 років. Для монтажу не використовуються клейові матеріали і вікно може спокійно відкриватися для провітрювання.

Мінусом є досить висока ціна і невеликі складнощі в монтажі, так як укладання проходить складніше, ніж у випадку з поролоном. Для установки потрібна допомога фахівця і застосування спеціальних інструментів.

Герметизація силіконом або парафіном. Ефективний спосіб для будь-яких типів вікон. Для цього застосовуються спеціальні силіконові герметики або технічний парафін. Цей спосіб підходить тільки для герметизації невеликих щілин між склом. Для великих отворів така ізоляція недоцільна, в зв’язку з великими витратами матеріалу. Герметик легко наноситься і легко видаляється. У випадку з парафіном, метод хороший тільки на один сезон, так як з настанням тепла він почне розм’якшуватися і розтікатися по вікну. Герметик може протриматися довше, але краще його щорічно замінювати, з урахуванням того, що ціна не дуже висока.

Мінус способу в тому, що він підходить виключно для забивання щілин між склом, а для позбавлення від протягів між віконними рамами потрібен інший матеріал.

Замазка для вікон. Найдоступніший спосіб утеплення будь-яких вікон. Це речовина, яка нагадує пластилін. Утеплення таким способом не витратне і дуже просте. Досить нанести матеріал в щілини і дочекатися його затвердіння. Сам матеріал коштує досить дешево і продається практично в будь-якому магазині. Дешевий, одноразовий, але не дуже естетичний спосіб утеплення.

Мінус способу – це те, що матеріал важко видаляється і нерідко це призводить до пошкодження поверхні вікон.

Утеплення гумовим ущільнювачем. Універсальний і найнадійніший спосіб утеплити дерев’яні та пластикові вікна. Це популярний і ефективний спосіб позбутися від протягів і холоду в кімнаті. Ущільнювачі з гуми застосовуються для будь-яких типів вікон, але вони повинні бути в хорошому технічному стані. Для старих і пошкоджених вікон матеріал може бути неефективним. Гумовий ущільнювач має відмінний рівень теплоізоляції і захищає від холоду навіть якщо за вікном до -40 градусів.

Незважаючи на високу ціну, такий метод утеплення є найбільш ефективним, а термін служби матеріалу досягає 30 років, що більш ніж покриває початкові витрати.

Вибираючи утеплювач для вікна орієнтуйтеся на такі аспекти:

  • В яких умовах він буде застосовуватися;
  • Скільки ви готові витратити;
  • Чи потрібна попередня реставрація вікон;
  • Чи потрібно звертатися до фахівця;
  • На який термін служби матеріалу ви розраховуєте.

Якщо ви точно знаєте який метод утеплення вам підходить – не економте на матеріалі та роботі фахівця, так як це безпосередньо впливає на якість теплоізоляції.

Меню