Як підготувати свій дім до зими?

Нинішня осінь протікає досить м’яко, але, як то кажуть в одному відомому серіалі: зима близько! Не дивлячись на те, що Україна знаходиться в помірному кліматичному поясі, зима, навіть в південних областях, може бути дуже суворою. Тому варто подбати про те, щоб ваш будинок був готовий до приходу зими.

Як зробити будинок затишним взимку? Варто перевірити кілька моментів, які безпосередньо впливають на мікроклімат в будинку (температуру, вологість і т.д.). Що ж потрібно перевірити, поки зима не вступила в свої володіння? Розглянемо далі.

Водостічна система: бурульки це красиво, але небезпечно

З усіх турбот, які вас чекають – це самий критичний момент. Водостік допомагає відводити воду від фасаду і даху. Забитий водостік призведе до протікання на даху й утворення бурульок. Якщо перша проблема зашкодить тільки вдома, то друга може безпосередньо загрожувати вашому здоров’ю. Тому прочистити водосточку від листя та скупчився сміття – необхідно.

Головне не робити це занадто рано. Дочекайтеся коли останнє листя злетить з дерев і сміливо беріться за роботу. І користуйтеся стійкою драбиною, яка здатна утримати вас при активній роботі.

Двері і вікна: протяги вам не потрібні

Легкий протяг не доставляє особливих незручностнй, коли тепло. А ось з приходом зими – він стане одним з ваших найлютіших ворогів. Тому, якщо від дверей або вікна відчувається хоч найменший подув – беріться за утеплення. Так як навіть маленький протяг може привести до колосальних втрат тепла і, відповідно, збільшення рахунку за комуналку.

Чим утеплити вікна на зиму? Кращими методами утеплення зараз вважаються:

  • Утеплення гумовим ущільнювачем;
  • Пазове “шведське” утеплення;
  • Утеплення герметиком.

Усі три методи підходять для дерев’яних і металопластикових вікон. Для дверей порадимо гумовий ущільнювач, завдяки його стійкості і надійній ізоляції. Не рекомендуємо користуватися “бабусиними” методами, так як вони не дуже якісні і здебільшого просто шкодять.

Димохід: де ж сажотрус?

Так як багато жителів приватного сектора знову повернулися до опалення грубкою, то очищення димоходу є дуже важливим. Жар, дим, шкідливі продукти горіння виводяться через нього, залишаючи повітря в будинку теплим і безпечним. Брудний димохід погіршує якість повітря в будинку та може стати причиною пожежі через займання сажі.

Чищенням димоходу можна зайнятися самому, якщо купити йорж для чищення димоходу, але краще скористатися допомогою майстра, щоб робота була проведена якісно.

Дрова: потрібно чимось грітися

Повертаючись до теми пічного опалення, варто додати, що якщо ви ще не встигли заготовити дрова на зиму – саме час це зробити. Так як їх ще потрібно порубати і скласти.

Складати рубану деревину варто в спеціальних навісних приміщеннях. Якщо такого немає – складайте їх на палетах і обов’язково накривайте дрова плівкою, щоб вони не промокали і не засипалися снігом. Зберігати дрова в будинку не рекомендується, так як це суперечить правилам пожежної безпеки. Та й комахи, які сховалися від холоду в деревині, теж не будуть бажаними гостями в будинку.

Інвентар: готуємося до прибирання снігу

Як відомо, зима у нас досить непередбачувана. Якщо вдень опадів не очікувалося, то вночі легко може нанести по пояс снігу. Тому заздалегідь потрібно підготувати снігоприбиральний інвентар. Наприклад – купити снігоприбиральну лопату, якщо такої у вашому арсеналі ще немає. Рекомендується брати пластикові армовані варіанти. Вони легкі, але при цьому мають достатню міцність, щоб переносити важкі навантаження.

Якщо ви успішно підготуєтеся до зими, дотримуючись наших рекомендацій, вона пройде гладко, без будь-яких пригод. Подбайте про будинок і він подбає про вас.