Гідроізоляція — спеціальна перепона, що захищає будівельні конструкції від згубного впливу вологи, утворення грибка, цвілі і іржі.

Бетон і цегла мають пористу структуру, через яку, як по капілярах, відбувається насичення водою всієї споруди на висоту аж до десяти метрів від грунту. Волога проникає через підвальну кладку або через фундамент, і просуваючись далі, призводить до вогкості в приміщеннях і, як наслідок, до руйнування основи будівлі, стін та оздоблення.

Різні типи гідроізоляційних матеріалів призначені для запобігання від проникнення вологи в будівельні конструкцій: фундамент, стіни, перекриття, покрівлю.

что такое гидроизоляция

Один з варіантів — це обмазочна гідроізоляція поверхонь, що виконується гарячою бітумною мастикою або сухими полімерцементними сумішами.

Для того, щоб відновити горизонтальний захист від вологи, і виключити підйом води по капілярах, порах і тріщинах стін, застосовують спеціальні рідини, які вводять у основу стін.

У свою чергу рулонні гідроізоляційні матеріали використовують в проведенні комплексних заходів щодо вологозахисту покрівлі, стін, споруд з навісними фасадами і іншого.

что такое гидроизоляция

Слід також розуміти важливість гідроізоляції і для збереження теплоізоляційного шару в сухому стані. При попаданні всередину нього вологи, нівелюються теплоізоляційні властивості матеріалу, що призводить до швидкого переохолодження і нагрівання приміщення. Зовсім не залежить при цьому,  чи дорогий був встановлений утеплювач, так як його коректна експлуатація можлива тільки за умови збереження шару в сухості. Можливі наслідки при відсутності гідроізоляції: гниття покрівельної обрешітки, корозія сталевих конструкцій, покривання цвіллю і грибком стін та інше.

что такое гидроизоляция

Забудовнику часом здається, що гідро- і пароізоляція це зайві і невиправдані витрати, які нав’язуються будівельними компаніями для подорожчання робіт. Майстрам потрібно вміти донести до замовника, що економія на цих матеріалах на початку будівництва, в подальшому передбачає великі витрати на ремонтні роботи. Це стосується також гідроізоляції фундаменту і підземних конструкцій, так як часто відсутність води на рівні фундаменту сприймається, як сигнал до того, щоб проігнорувати облаштування вологозахисту. Або, наприклад, в разі досить глибокого знаходження грунтових вод, гідроізоляцію вирішують проводити тільки фарбою, яка в кінцевому підсумку не зупиняє проходження вологи в основу будівлі.

что такое гидроизоляция

При правильному проведенні гідроізоляції фундаменту і підземних приміщень, захисні матеріали розташовують замкнутим способом з виведенням на поверхню на пів метра. Найпростіший гідроізоляційний матеріал — це модифікована цементна суміш.

Наноситься еластична обмазочна суміш на поверхні в кілька шарів в тих місцях, в яких існує ймовірність виникнення тріщин, на шви, кути і стики. Обмазочна гідроізоляції складається з сухих компонентів і різних еластіфікаторів, які при змішуванні утворюють міцний матеріал, що витримує серйозні деформаційні навантаження. Також такий вид вологозахисного покриття здатний витримувати натиск грунтових вод в півтори атмосфери, при цьому пропускаючи водяну пару. Ця здатність «дихати» дозволяє шару гідроізоляції послаблювати зовнішній тиск води.

что такое гидроизоляция

На пострадянському просторі проблема гідроізоляції будівель, які були побудовані масово, стоїть дуже гостро. Будівництво проводилося з урахуванням, в першу чергу, загального здешевлення об’єкта, тому захист від впливу води частіше за все не облаштовували.

Гідроізоляція є дуже важливим процесом, спрямованим на захист приміщень і конструкцій від вогкості, що істотно продовжує термін експлуатації споруд і безпеку проживання в ньому людей.

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!