Що таке гідроізоляція

Гідроізоляція — спеціальна перепона, що захищає будівельні конструкції від згубного впливу вологи, утворення грибка, цвілі і іржі.

Бетон і цегла мають пористу структуру, через яку, як по капілярах, відбувається насичення водою всієї споруди на висоту аж до десяти метрів від грунту. Волога проникає через підвальну кладку або через фундамент, і просуваючись далі, призводить до вогкості в приміщеннях і, як наслідок, до руйнування основи будівлі, стін та оздоблення.

Різні типи гідроізоляційних матеріалів призначені для запобігання від проникнення вологи в будівельні конструкцій: фундамент, стіни, перекриття, покрівлю.

collage 1 e1474626049730 - Що таке гідроізоляція

Один з варіантів — це обмазочна гідроізоляція поверхонь, що виконується гарячою бітумною мастикою або сухими полімерцементними сумішами.

Для того, щоб відновити горизонтальний захист від вологи, і виключити підйом води по капілярах, порах і тріщинах стін, застосовують спеціальні рідини, які вводять у основу стін.

У свою чергу рулонні гідроізоляційні матеріали використовують в проведенні комплексних заходів щодо вологозахисту покрівлі, стін, споруд з навісними фасадами і іншого.

collage1 e1474626023126 - Що таке гідроізоляція

Слід також розуміти важливість гідроізоляції і для збереження теплоізоляційного шару в сухому стані. При попаданні всередину нього вологи, нівелюються теплоізоляційні властивості матеріалу, що призводить до швидкого переохолодження і нагрівання приміщення. Зовсім не залежить при цьому,  чи дорогий був встановлений утеплювач, так як його коректна експлуатація можлива тільки за умови збереження шару в сухості. Можливі наслідки при відсутності гідроізоляції: гниття покрівельної обрешітки, корозія сталевих конструкцій, покривання цвіллю і грибком стін та інше.

collage2 2 e1474625994937 - Що таке гідроізоляція

Забудовнику часом здається, що гідро- і пароізоляція це зайві і невиправдані витрати, які нав’язуються будівельними компаніями для подорожчання робіт. Майстрам потрібно вміти донести до замовника, що економія на цих матеріалах на початку будівництва, в подальшому передбачає великі витрати на ремонтні роботи. Це стосується також гідроізоляції фундаменту і підземних конструкцій, так як часто відсутність води на рівні фундаменту сприймається, як сигнал до того, щоб проігнорувати облаштування вологозахисту. Або, наприклад, в разі досить глибокого знаходження грунтових вод, гідроізоляцію вирішують проводити тільки фарбою, яка в кінцевому підсумку не зупиняє проходження вологи в основу будівлі.

collage3 2 e1474625967824 - Що таке гідроізоляція

При правильному проведенні гідроізоляції фундаменту і підземних приміщень, захисні матеріали розташовують замкнутим способом з виведенням на поверхню на пів метра. Найпростіший гідроізоляційний матеріал — це модифікована цементна суміш.

Наноситься еластична обмазочна суміш на поверхні в кілька шарів в тих місцях, в яких існує ймовірність виникнення тріщин, на шви, кути і стики. Обмазочна гідроізоляції складається з сухих компонентів і різних еластіфікаторів, які при змішуванні утворюють міцний матеріал, що витримує серйозні деформаційні навантаження. Також такий вид вологозахисного покриття здатний витримувати натиск грунтових вод в півтори атмосфери, при цьому пропускаючи водяну пару. Ця здатність «дихати» дозволяє шару гідроізоляції послаблювати зовнішній тиск води.

collage4 3 e1474625916344 - Що таке гідроізоляція

На пострадянському просторі проблема гідроізоляції будівель, які були побудовані масово, стоїть дуже гостро. Будівництво проводилося з урахуванням, в першу чергу, загального здешевлення об’єкта, тому захист від впливу води частіше за все не облаштовували.

Гідроізоляція є дуже важливим процесом, спрямованим на захист приміщень і конструкцій від вогкості, що істотно продовжує термін експлуатації споруд і безпеку проживання в ньому людей.

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!