Ремонт даху приватного будинку

Той випадок, коли Ваша покрівля зносилася, не завжди означає, що необхідно міняти весь покрівельний матеріал. Ремонту даху, найчастіше, цілком достатньо. Чим старішим є покриття, тим більше часу і коштів доведеться витратити. Однак, по закінченню ремонту, дах віддячить вам, надійно прослуживши ще багато років.
ремонт крыши

Оцінка і огляд стану даху

Інспекцію покрівлі потрібно починати з горищного приміщення, де і з’ясується стан крокв, підлоги, теплоізоляційного і гідроізоляційного матеріалу. Необхідно перевірити, чи немає вогкості і цвілі. У разі, якщо деревина сильно вицвіла або потемніла, це може бути наслідком постійного зволоження. Ознаками зносу або пошкодження покриття покрівлі можуть бути вологі стіни і стеля в приміщеннях будівлі. Однак не у всіх випадках причиною високої вологості в приміщеннях будинку є зношеність або пошкодження покрівельного матеріалу. Іноді вся справа в протіканні труб. Часто бувають випадки, коли вода стікаючи по зовнішній стіні надходить в будинок через міжповерхові стики. Внутрішню перевірку даху найкраще виконувати під час сильного дощу, тоді більш точно можна виявити проблемні ділянки.

Після скрупульозного вивчення виворітного боку покрівлі, оглядають зовнішню. Першочергово необхідно перевірити коник на предмет його цілісності, стан вологозахисного шару. Потім перевіряються найбільш вразливі місця покрівлі – це такі деталі як димар, витяжка та інше. Необхідно ретельно проінспектувати металеві фартухи в місцях стику вертикальних деталей з покрівлею. Потім спускаються вниз, до яндилам – перевіряють на наявність гілок і листя, їх необхідно прибрати і потім оглянути елемент. Карнизна дошка з часом прогниває – тому її перевіряють, а заодно з’ясовують, цілісність нижньої частини карниза.

Далі виконуємо огляд водостічної системи на предмет засмічення. Необхідно приділити увагу всім елементам водостічної системи. Схили даху перевіряють на наявність мохів та лишайників. Також скати оглядаються на наявність дір, вм’ятин і тріщин.

Найбільш часті причини протікання даху:

  • Розгерметизація стиків покрівельного покриття зі стінами і вертикальними елементами (димохід, витяжка, інше.)
  • Поломка або засмічення водостоку
  • Порушення цілісності покрівлі
Вищевказані порушення виникають з наступних причин:
  • Порушення технології при зведенні і монтажі покрівлі;
  • Низька якість кріплення і покрівельного покриття;
  • Часовий фактор;
  • Присутність моху, лишайника.

Ремонт крокв

Крім того, що на кроквах тримається весь дах, вони також беруть на себе навантаження від дощу, ваги снігу, поривів вітру. У разі, якщо крокви пошкоджені, проблему необхідно усувати відразу.

На ділянці даху з пошкодженими кроквами знімають дахове покриття, обрешітку і утеплювач. У разі, якщо кроквяна опора підгнила, ретельно зачищають уражене місце. Потім набивають з двох сторін дошки по 80-100 см завдовжки і по 3-5 см завтовшки і кріплять їх цвяхами. У разі, якщо кроквяна опора прогнила до середини, її вирізують і встановлюють прутковий протез, в 2 рази довше, ніж пошкоджена ділянка. На його краях встановлюють накладки. Отриману конструкцію з’єднують між собою цвяхами довжиною 100 – 150 мм. На час проведення робіт по ремонту крокв, під кожен встановлюють тимчасові стійки.

ремонт крыши
ремонт крыши

У разі підтікання покрівельного покриття або стиків, утеплювач промокає і, надалі, втрачає свої властивості. У разі промокання теплоізоляції, її необхідно замінити. У деяких випадках утеплювач змінюють через погане утримання тепла.

Покрівля складається з наступних шарів:
  • гідроізоляційна мембрана;
  • утеплювач;
  • пароізоляційний шар.

Роботи буде досить багато, якщо утеплювач став непридатним, але виконати ремонт даху приватного будинку можна своїми силами. Отже, перше що необхідно зробити – це зняти внутрішню обшивку та добиратися до паробарьера. Після цього мацають утеплювач, перевіряючи, чи не мокрий він. Вологі плити утеплювача необхідно замінити на сухі. Добравшись до гідроізоляції перевіряють її цілісність. Якщо вона ціла, укладають плівку на своє місце, а в разі пошкодження – змінюють. Гідроізоляційну мембрану прилаштовують до крокв скобами або цвяхами.

Плити утеплювача розкроюють таким чином, щоб вони вийшли ширше приблизно на 1 см., чим відстань між крокв і при укладанні злегка стискають, так що при випрямленні плита утеплювача не випадає. На плити утеплювача стелять пароізоляційний шар, кріплять степлером.

Способи ремонту покрівель

Шифер

У разі, якщо пошкодження не суттєві, лист шиферу можна заґрунтувати шаром 2 мм. В якості грунту використовують клей ПВА, який розбавляють водою в пропорціях 1 до 3. Якщо лист надламаний або пробитий, доцільно його замінити. З пошкодженого листа дістають цвяхи, а на сусідніх листах – піднімають. Це потрібно для того, щоб сусідні листи почали підніматися і дозволили зняти пошкоджений лист щоб поставити новий. Гарантія на даний вид покрівельного матеріалу – до 15 років.

Сталева покрівля (фальцева)
  • Прогнивання листів;
  • Пошкодження лакофарбового покриття;
  • Великі зазори;
ремонт крыши
ремонт крыши

Зазори в сталевій покрівлі, як правило, усувають за допомогою силіконового герметика. Пошкоджене лакофарбове покриття зачищають, знежирюють і фарбують. Якщо пошкодження істотні, то на пошкоджені ділянки накладають латки з нової стали поєднуючи їх за допомогою фальцевих з’єднань.

Натуральна черепиця

Найякісніший покрівельний матеріал, який гарантовано прослужить 30 – 50 років. Природно, якщо при укладанні черепиці дотримувалася технологія.

У разі ремонту знімають як пошкоджені, так і сусідні плитки. В першу чергу – верхні, потім – бічні. Вбивають клин під черепицю поруч, потім чіпляють край плитки кельмою (або викруткою). При укладанні плитки необхідно ретельно дотримуватися технології, стежити за герметичністю стиків.

ремонт крыши
Битумна черепиця

Даний вид покрівлі вам гарантовано прослужить 15 – 25 років, звичайно ж в разі правильного укладання покриття і дотримання технології.

Тріщини та інші пошкодження черепиці, як правило, усувають за допомогою спеціального покрівельного клею. Трапляється так, що тріщин в покрівлі багато – в такому випадку краще її поміняти. Витягуються цвяхи і пошкоджений лист вирізається, потім вставляють цілий лист, кромки поєднують. Роботи по заміні листів виконують при температурі – від +5 до +25 0 С.

Металочерепиця
  • Поява іржі на листках;
  • Відсутність фарби;
  • Прогини листів.

Для демонтажу листа металочерепиці досить буде вигвинтити саморізи, які тримають лист, а потім замінити цей лист на новий. У разі, якщо заміна листа не можлива, то вищезгадані дефекти покриття зачищають, знежирюють, а потім зафарбовують. Але такий вид ремонту не рекомендується.

Герметизація стиків з димоходом

Місця виходу вертикальних елементів, таких як димоходи, вентиляція, вимагають особливої уваги. Стики елемента з покрівельним покриттям необхідно замазувати спеціальним покрівельним клеєм або герметизуючою стрічкою, також практикують накладки з декоративною обробкою.

ремонт крыши

Техніка безпеки при ремонті даху

ремонт крыши

Покрівельникам потрібно мати неслизьке взуття, наприклад черевики на повстяній підошві. Необхідно подбати про страхувальні засоби, підійде альпіністське спорядження. Територія під ділянкою даху, де проводяться роботи, повинна бути огороджена стрічкою або потрібно натягнути спеціальний тент, так як з даху можуть впасти інструменти або матеріали. Для проведення робіт на даху рекомендуємо вибрати суху і теплу погоду. Будьте уважні і обережні під час виконання робіт!

Пропонуємо вам подивитися цікаве відео в якому показано процес ремонту покрівлі
  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!