Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми

Види профілів і комплектуючих для гіпсокартону

Найбільш часто вироби з гіпсокартонних листів мають «скелет» – міцну металоконструкцію. Цей каркас збирають з металевих профілів і напрямних всіляких форм, при цьому поєднуючи їх між собою кріпленням. Часто початківці забудовники не вміють коректно підібрати якісні матеріали для монтажу. Тому далі ми розповімо про різновиди профілів, кріплення і комплектуючих для монтажу ГКЛ (гіпсокартонний лист).

Види профілів і комплектуючих до них

Профіль виготовляється з металевих оцинкованих листів холоднокатаним методом. Міцними і надійними вони виходять за рахунок саме цинкування, що захищає профіль від корозії і подовжує його довговічність. Вертикальні частини каркаса під гіпсокартон називаються несучими, а горизонтальні – направляючими (стартовими). Отже, розглянемо далі, який саме потрібно профіль для спорудження конструкції під ГКЛ. Увага! Зазначено буквене позначення профілю TM BudmonsteR.

профиль для гипсокартона
Стієчний профіль CD (стельовий)

Це найбільш затребуваний елемент для кріплення металоконструкції при обшивці стін і стель гіпсокартоном. Ідеально підібрані розміри дозволяють ефективно використовувати простір у великих і маленьких приміщеннях.

Направляючий профіль для обшивки UD

Металопрофіль UD встановлюють по периметру конструкції в якості направляючих елементів, які вставляються в несучі профілі. Бажано, щоб напрямні елементи були з перфорацією для більш зручного монтажу та проходження бура.

Профілі для створення перегородок UW

Це профілі, які призначені для створення напрямних перегородок, і маркуються буквами UW. Широка лінійка розмірів дозволяє конструювати перегородки різної товщини.

профиль для гипсокартона
Профілі для перегородок CW

Даний профіль використовують для спорудження каркаса під час монтажу перегородок. Ширину профілів підбирають до розмірів стартових елементів. Профіль для перегородок має всередині спеціальне поглиблення для прокладки кабелів.

профиль для гипсокартона
Арочні профілі

Для спорудження складних конструкцій, що мають вигини або криволінійні площині, використовують арочні профілі різної довжини і радіусів.

профиль для гипсокартона

Додаткові елементи для створення каркаса

У монтажі гіпсокартонних листів застосовують безліч допоміжних комплектуючих. Деякі з них досить рідко використовуються і багатьом майстрам відомі тільки по каталогам. Нижче пропонуємо розглянути ті деталі, які найбільш часто використовують в роботі.

профиль для гипсокартона
профиль для гипсокартона

Двухуровневый соединитель СD профиля

Для перпендикулярного закрепления CD профилей на разных уровнях, используют специальные соединители.  Перед монтажом развертка сгибается буквой «П», а затем крепится на два специальных самореза.

Краб для однорівневого з’єднання CD профілю

«Краб» – це з’єднувач CD профілю, який використовується для кріплення деталей на одному рівні. При навантаженні більше 20 кг / 1 м ² деталь ставлять на два саморіза, а в разі, коли навантаження менше, то профілі просто замикають.

профиль для гипсокартона
профиль для гипсокартона

Прямий підвіс

Для спорудження каркаса підвісної стелі застосовують прямий підвіс для стійкового профілю CD, який прикріплюють до стелі. Деталь згинають у вигляді літери «П» і прикріплюють на два саморіза. Максимальне навантаження підвісу – до 40 кг, розмірна лінійка – 7,5-30 см.

Вам може знадобитись

Анкерний підвіс (підвіс з тягою)

Анкерний підвіс дозволяє змонтувати CD профіль до стелі, коли мало довжини у прямого підвісу. Для цього тяга підвісу протягується крізь отвори в пружині, а, власне, підвіс вставляється в металопрофіль. Довжина тяги становить L 25, 50 і 100 см, а максимальне навантаження – 25 кг.

профиль для гипсокартона
профиль для гипсокартона

Поздовжній з’єднувач (подовжувач) CD профілю

З назви зрозуміло, що деталь призначається для збільшення довжини металлопрофільних елементів. При монтажі її вставляють в профіль з торцевого боку, орієнтуючи вгору рогоподобні виступи. По краях деталь прикручується саморізами.

Кріплення для монтажу

профиль для гипсокартона

Саморіз LB и LN 9, 11, 16

Для закріплення прямого підвісу, подовження і з’єднання різних видів профілів, застосовують: Самосвердлячі саморізи типу LB і проколюють саморізи LN. Довжини саморізів в міліметрах можна дізнатися, звернувши увагу на цифри після літерного позначення.

Саморіз TN 25

Для надійного кріплення гіпсокартону до металопрофілю, використовують саморізи з частим різьбленням. Там, де необхідно прикріпити багатошарову гіпсокартонну обшивку, використовують саморізи L 35-40 мм. Коли потрібно приєднати лист гіпсокартону до дерев’яного каркасу, беруть саморізи з більш довгим кроком різьблення і L 35 мм.

Саморіз з пресшайбою

Саморізи типів LB і LN з прес-шайбами дозволяють працювати з усіма видами поверхонь. Лінійка довжин у цих саморізів L 9-100 мм, а найбільш використовувані мають розмір 14 і 16 мм.

Саморіз с нейлоновим дюбелем

Там, де необхідно прикріпити до стіни стартовий профіль, застосовують саморізи типу UW або UD з пластиковим дюбелем.

Анкерклин

Надійне кріплення, яке не розсихається, вологостійке і не схильне до корозії, довговічне. Анкер-клин призначений для монтажу до стелі анкерних і прямих підвісів. Хороші показники міцності у металевого кріплення.

Дюбельцвях

Для того, щоб прикріпити каркас з направляючих профілів і підвісу до бетонних блоків або цегляної стіни, використовують спеціальне кріплення – дюбелі з головкою у вигляді грибка, Ф 6 мм і L 40-60 мм. Таке кріплення забивається молотком.

Перед початком монтажних робіт слід придбати різні види кріплення, для з’єднання між собою будь-яких деталей і елементів конструкції з профілів. Уважно огляньте профільні елементи для ГКЛ: оцинковане покриття не повинно бути пошкоджено; їм слід мати рівну форму і вони повинні відповідати заявленим розмірам.

Можливі види браку металопрофілей:

  • Метал недостатньої товщини. Якщо профіль виготовлений з тонкого металу, то у саморізів, якими він кріпиться, буде швидко зриватися різьблення і вони будуть прокручуватися. При покупці слід перевірити штангенциркулем товщину або порівняти між собою профілі різних виробників;
  • Неправильна прокатка. Для того, щоб визначити наскільки рівний профіль, його краще витягнути із загальної стопки і уважно оглянути уздовж. Вади форми будуть відразу помітні. Такий дефект може з’явитися у матеріалу і через неправильне зберігання, при якому відбувається згинання або деформація;
  • Наявність іржі на поверхні. Через неякісну оцинковку на поверхнях профілів, які піддаються впливу вологи, виникає іржа, і, якщо вона вже з’явилася, то цей процес буде продовжуватися і далі. Продавець може спробувати замаскувати сліди іржі, тому потрібно звертати увагу на те, чи блищить від великої кількості мастила профіль. Це один з явних ознак спроби приховати корозійний процес;
  • Неточний розмір. Найбільш поширений вид браку – це некоректно вказаний розмір профілю. Це призводить до складнощів при монтажі і навіть кілька міліметрів різниці збільшують час спорудження конструкції і додають незручностей в роботі;
  • Задирки на профілі. Для захисту рук від поранень, краще спочатку придбати профіль без задирок;
  • Напливи на пластику дюбелів. Зрозуміло, що дюбелі з напливами на пластикових пробках складно увігнати в отвір. При цьому сама пробка погано тримається всередині через те, що слабо розкривається;
  • Рідко розташовані або слабкі насічки призводять до того, що шуруп не входить в потрібне місце, танцює по поверхні профілю і вкручувати його дуже важко. Складно прикручувати саморізи і в ребра CD профілю;
  • Брак саморізів. Перед придбанням саморізи ретельно оглядають. Звернути увагу потрібно на: вістря – має бути цілим, без залишків металу і укручуватися в профіль; головка – чиста, з чіткими, добре прорізаними шлицями; не повинно бути іржі.
  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!