Види сухих будівельних сумішей

Сухі будівельні суміші – спеціальні суміші із з’єднання в’язкої складової, заповнювача, добавок, пігментів, які перемішуються до однорідності промисловим способом і розчиняються водою перед використанням. У порівнянні із сумішами, приготованими на будмайданчиках, заводські суміші мають більш точно прогнозовані технічні властивості і характеристики.

Поділ сухих будівельних сумішей на види за їх призначенням:

Вирівнюючі – штукатурки і шпаклівки для вирівнювання поверхонь, усунення тріщин і поглиблень. У свою чергу штукатурка буває:

  • гіпсова – для внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт бетонних і цегляних конструкцій під фарбування або обклеювання. Такі штукатурки пластичні, швидко сохнуть, вогнестійкі, екологічні та поглинають вологу.
  • цементно-вапняна – для внутрішніх і зовнішніх оздоблювальних робіт, оздоблення цегли, блоків, газобетону, бетону;
  • цементна;
  • вапняна;
  • клейова.

Облицювальні – для укладання керамічної і кахельної плитки, керамограніта, натурального і штучного облицювального каміння.

Ґрунтувальні – для збільшення адгезії між основою і покриттям;

Кладочні – для кладки стін і перегородок – найпростіші суміші, що складаються з піску і цементу, які можуть містити й інші добавки;

Підлогові – негорючі, економічні, міцні, нейтральні, гіпоалергенні, безусадочні суміші для облаштування підлоги.

Варіанти сухих сумішей для підлоги:

  • для влаштування стяжок підлоги;
  • для влаштування лицьового покриття підлоги.

Ремонтні – для відновлення показників залізобетонних, кам’яних і бетонних конструкцій і споруд;

Захисні – для захисту поверхонь від цвілі і грибка;

Монтажні – для монтажу різних будівельних конструкцій і виробів;

Декоративні – для фактурного оформлення поверхонь (в складі присутні мармурова або гранітна крихта, або кварцовий пісок), додавання кольору;

Гідроізоляційні – для зовнішньої або внутрішньої гідроізоляції будівель і споруд;

Теплоізоляційні – для збереження теплових якостей приміщень. У сумішах найчастіше присутній вермикуліт, який покращує показники паропроникності, тріщиностійкості, знижує масу стін і зменшує навантаження на фундамент;

Звукоізолюючі – для зменшення шуму.

Все ж і самостійно приготувати бетонний розчин не представляє ніякої складності. Головне правильно змішати основні компоненти: воду, цемент, пісок і щебінь. Для виготовлення шумоізолюючої суміші, в заміс слід додати перліт або керамзит. Міцність бетону буде залежати від пропорцій складових компонентів.

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!