Як класти цеглу правильно

Здається, що помилитися при вкладанні цегли неможливо. Що може трапитись? Адже при вкладанні цегли рядами в будь-якому випадку отримують рівну стіну. Чи є все таким простим? На жаль, не завжди. Є безліч нюансів, які потрібно враховувати при роботі з цеглою.

Кінцева міцність зведеного будинку безпосередньо залежить від якості будматеріалів, погодної складової і найбільш важливим є майстерність каменяра, який здійснює роботу.

как класть кирпич

Отже, ось основні вимоги для того, щоб отримати рівні стіни будинку:

 • слід наносити однакову кількість цементного розчину під цеглу, щоб отримати рівну поверхню зовнішнього боку кладки;
 • кожну цеглину потрібно розміщувати строго паралельно ряду;
 • кожна нова цеглина повинна щільно прилягати до інших прилеглих цеглин.

Ці правила виглядають досить простими, але без досвіду такої роботи, все ж спочатку може не вийти. Тому далі в статті ми розглянемо більш докладно всі етапи процесу з укладання цегли. І найперше, з чого починається «кухня» будь-якого каменяра – це необхідні для роботи інструменти і пристосування.

Як зробити цементний розчин

Для приготування цементного розчину ретельно змішують в пропорціях 5:1 пісок і цемент. Якщо потрібен більш зручний в роботі розчин з додатковими властивостями, то в суміш також додають спеціальний пластифікатор. Краще готувати невеликі партії суміші, відбираючи потрібну кількість сухої суміші і розбавляючи її водою.

«Пустотіла» цегла вбере більше кількості розчину, ніж цілісна, і тому потрібно враховувати цей момент при розрахунку кількості будматеріалів, що закупляються.

как класть кирпич

Робимо цегляну кладку своїми руками

Якщо все ж прийнято рішення зводити стіни будинку самостійно, то тоді слід дотримуватися певних правил, що дадуть можливість побудувати надійну конструкцію.

Логічно, що починати будівництво стін, можна тільки після того, як повністю застигне фундамент, інакше зведену кладку поведе і роботу потрібно починати спочатку, витративши час і ресурси на демонтаж.

как класть кирпич

Стіну зводять в одну, півтори чи дві цеглини. Перед тим, як викласти перший шар кладки, на фундамент укладають, згорнутий вдвічі, руберойд. Перший шар найважливіший і до його укладання слід ставитися найбільш відповідально, тому і використовують різний інструмент для відстеження правильності укладання.

Щоб розчин рівномірно розподілявся, відстань між цеглинами залишають розміром три сантиметри. Періодично потрібно перевіряти ще раз, на скільки рівно укладаються цеглини в ряду, використовуючи для цього будівельний рівень. Але при цьому половина успіху роботи залежить від вигону кутів. Кладка в них повинна завжди випереджати основну на кілька рядів.

Коли стіни плануєте покрити штукатуркою, то простір між цеглинами потрібно не до кінця заповнювати розчином. Цей спосіб кладки називають «пустошовка». А ось при викладанні камінної труби або облицювальної укладки заповнювати простір між цеглинами слід повністю. У випадку з трубою – гладка кладка без пустот не дасть осідати на ній сажі.

Насправді прямі кути можна отримати, використовуючи в роботі металеві куточки, які за допомогою спеціальних скоб закріплюють на кут. Рівність стін по горизонталі і вертикалі перевіряють рівнем, рулеткою і меленим шнуром.

Поради

 • Шви. Під час зведення стін потрібно укладати цеглу таким чином, щоб не було збігу швів між рядами, інакше конструкція вийде нестійкою і розвалиться.
 • План роботи. Організацію роботи будівництва спрощує наявність плану роботи із зазначенням потрібної кількості цегли, зведених і запланованих рядів кладки.
 • Лицьова цегла — декоративна цегла. Якщо у каменяра немає особливого досвіду в роботі саме з облицювальною цеглою, то можна використовувати той же метод кладки, що і зі звичайною цеглою.
 • Розрахунок кількості. Цеглу слід купувати з 10% запасом, так як приблизно така частина ламається при укладанні.
 • Краще зчеплення. Для кращого зчеплення розчину з цеглою, потрібно замочити цеглу в ємності з водою або рясно полити водою з лійки.
 • Терпіння. Не поспішайте. Краще спочатку набити руку, роблячи все ретельно і перевіряючи. Врахуйте, що бетонний розчин засихає не відразу, і це дозволяє виправляти деякі помилки.
как класть кирпич
 • Бетономішалка. Якщо планується виконання великого обсягу робіт, то раціонально для замісу цементного розчину використовувати бетономішалку.

Всю невпевненість в своїх силах допоможе видалити відео, в якому детально показані всі етапи роботи.

Дерзайте! Це не складно і Ви впораєтеся!

 • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!