Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми
Учасник програми

У чому відмінність пінопласту від мінеральної вати?

Давньою суперечкою між будівельниками є вибір між пінопластом і мінеральною ватою. Чим краще утеплити стіни? Дуже близькі за своєю теплопровідністю, проте екструдований пінополістирол і мінеральна вата мають істотні відмінності у використанні і ряді інших характеристик.

Чим мінеральна вата відрізняється від пінопласту?

У цій статті ми будемо розглядати базальтову мінвату, яка найбільш схожа за своїми властивостями з пінопластом. Інші види мінеральної вати поступаються і їй, і пінополістиролу.

Здатність пропускати пар

Мінеральна вата має в 10 разів більший коефіцієнт паропроникності, ніж екструдований пінополістирол, у якого цей показник становить 0,03, мг / (м · год · Па). Здається, що вже за цим параметром мінвата однозначно виграє. Але є деякі нюанси —підсумкова паропроникність буде відповідати за здатність пропускати пар того шару, у якого вона має мінімальне значення. Через це різні види утеплювачів за своїми показниками в кінцевому рахунку можуть наближатися один до одного.

минеральная вата

Потрібно враховувати, що мінеральну вату не можна використовувати для теплоізоляції, якщо верхній шар планується робити з полімерних матеріалів. Полімери дуже погано пропускають вологу, а потрапивши всередину, конденсат легко просочує базальтову вату. Мокрий або навіть трохи вологий теплоізоляційний шар втрачає свої властивості.
У підсумку отримуємо таке правило: матеріали з великим коефіцієнтом паропроникності повинні укладатися ближче до зовнішніх стін. У такий спосіб не буде затримки вологи в теплоізоляційному «пирозі».
Тепер власне про пінопласт — він не пропускає пар, але при цьому і не накопичує його. Конденсат, який виникає з боку стіни, відводиться крізь стики і нерівності пінопласту. Ця характеристика досить двояка і її не можна вважати а ні категоричним мінусом, ні плюсом.

Горючість

минеральная вата горючесть

Базальтова вата абсолютно не горюча, а деякі її види можуть чинити опір горінню навіть при температурі 1000С. При цьому пінополістирол легко плавиться і може горіти. Це відбувається навіть з тим пінопластом, в складі якого є спеціальні антипірени, так як вони з часом втрачають свої властивості.

Вартість

Ціна на пінополістирол і мінвату приблизно однакова, але все-таки залежить від їх щільності і торгової марки, під якою випускаються ці будматеріали.

Зручність монтажу

Звичайний пінопласт і екструдований пінополістирол відрізняються більшою міцністю і пружністю, в порівнянні з мінеральною ватою. Вони легко ріжуться і шліфуються. Деяка складність буває в приклеюванні пінополістиролу так, щоб потім не виникали «містки холоду». Це вирішується використанням листів матеріалу з Г-подібним краєм.
Найбільш щільна і пружна мінвата в матах, прокладена на фасаді або в каркасі. При цьому стики між листами на стільки маленькі, що абсолютно не допускається виникнення «містків холоду».

Опір тепловтратам

пенополистерол

Вище вже говорилося про те, що теплопровідність мінеральної вати і пінопласту практично однакова. Але на практиці підтверджується найкраща теплопровідність пінополістиролу. Ідентичну теплопровідність має тільки базальтова вата в плитах, а при розкручуванні вати в рулонах, її структура є більш рихлою і тому поступається пінополістиролу за показниками.
Структура пінополістиролу складається з замкнутих повітряних осередків, що дає можливість матеріалу відмінно тримати температуру.
У мінвати ізольованих осередків немає і тому вона пропускає потоки теплого повітря назовні. Потік повітря рухається від теплої внутрішньої сторони матеріалу до холодної зовнішньої. При цьому приміщення утеплене базальтовою ватою буде охолоджуватися швидше, ніж ізольоване пінополістиролом.

Навіть не дуже дорогий пінопласт є кращим теплоізолятором, ніж мінвата. Інформація до роздумів: виробники водонагрівачів та холодильного обладнання роблять ізоляцію приладів пінопластом. І з часом з ним нічого не відбувається.
При спільному використанні пінополістиролу і мінеральної вати в багатошаровому утеплювальні «пирозі», зовнішнім повинен бути шар з мінеральної вати. Тоді буде коректно виводитися волога з конструкції будівлі.

Спочатку пінопласт виробляли зі стиролу, використовуючи фреон в виробничому процесі. Досить небезпечні для здоров’я людини сладові, дозволяли застосовувати пінопласт для тільки у зовнішніх роботах. Згодом посилилися екологічні стандарти і виробники перестали використовувати у виготовленні фреон. Зараз застосування пінопласту в зовнішніх роботах не загрожує людському здоров’ю, але у внутрішніх приміщеннях все ж не варто занадто захоплюватися пінопластом.

Який термін служби

Інформація про те, що пінопласт руйнується через 10 років, в корені невірна. Таке може відбуватися тільки в тому випадку, коли утеплювальний матеріал нічим не захищений і на нього впливають несприятливі зовнішні умови в вигляді снігу, дощу і особливо ультрафіолету. При цьому потрібно розуміти, що ніхто не проводить теплоізоляційні роботи тільки пінопластом, і зовні його обов’язково покривають декоративною штукатуркою.

Конденсат, який утворюється, виходить з пінопласту шляхом вологопереносу. Прикладом тривалого терміну служби може бути пінопласт в старих холодильниках або досвід європейських країн, де утеплені цим матеріалом будинки, стоять вже по 35 років і при цьому теплоізоляційний шар знаходиться у відмінному стані.

Якщо ж розглядати базальтову вату, то тут є свої плюси — її волокна роблять з вулканічних порід і тому вона добре переносить вплив різних агресивних середовищ. Як підсумок маємо велику довговічність цього будматеріалу.

Окремо виділяємо екструдований пінополістирол. За своїми характеристиками він перевершує і звичайний пінопласт, і базальтову вату. Комірки даного утеплювального матеріалу однакові за розміром і рівномірно розподілені по площі. Застосовується пінополістирол для утеплення дахів, стін, підлоги, в будівництві будь-яких будівель, доріг та іншого.

Що краще утеплювати пінопластом

У місцях з високою вологістю, навіть при прямому контакті з мокрим грунтом, пінопласт показує себе з дуже хорошого боку. Тому його використовують при теплоізоляції фундаментів і інших підземних конструкцій. Наприклад, можна отримати надійну і міцну конструкцію, якщо застосувати пінополістирол як середній шар в багатошаровому фундаменті.

Коли будують будинок без підвалу на монолітному фундаменті, то пінопласт укладають на рівну площадку і заливають бетоном. Укладання може відбуватися поетапно в декілька шарів. Коли бетон застигає, зводять стіни. Для того щоб уникнути промерзання фундаменту, проводять утеплення і його горизонтальної частини, вкладаючи пінопластові плити уздовж всього фундаменту. Після плити утеплювача засипають, а в разі потреби прокладають гідроізоляційний шар.
Як ефективний утеплювач пінополістирол застосовують також в теплоізоляції внутрішніх і зовнішніх стін будинків. Найбільш хороші показники досягаються, коли стіни зроблені з цегли або блоків.

В утепленні плаского теплого даху застосовують пінополістирол суспензійний безпресовий самозагасаючий ПСБ-С, в складі якого є антипірени. Зверху на матеріал укладають шар гідроізоляції. А ось на холодних вентильованих дахах утеплювальні роботи проводять іншим способом. Ізолюючи дах пінополістиролом, потрібно залишати невеликий простір для вентиляції, щоб не дозволяти волозі конденсуватися.
Для теплоізоляції підлог і перекриттів між поверхами використовують пінопластові плити, які зверху заливають бетоном.
Пінопласт застосовується для ізоляції морозильних камер, рефрижераторів та іншого.

Що краще утеплювати мінватою

У випадку з утепленням дерев’яних будинків все простіше. Не потрібно робити складний вибір між мінеральною ватою або пінопластом. Дерев’яні стіни немає сенсу утеплювати пінопластом — через це зводитися нанівець весь ефект “дихаючих” стін. Тому, звичайно, утеплювальні роботи проводять мінеральною ватою.
Мінватою можна утеплювати зовнішні стіни із застосуванням вентильованих підвісних фасадів і пароізоляційних мембран.
Підлоги, перегородки, перекриття, горища, скатні дахи, мансарди — це ті інженерні конструкції, для яких підходить теплоізоляція у вигляді мінеральної базальтової вати.

Базальтова вата як середній шар ізоляції використовується в утепленні цегляних будинків невеликої поверховості і каркасних будівель будь-яких типів.
Здатність витримувати високі температури до 1000С дозволяють застосовувати мінеральну вату для ізоляції об’єктів що нагріваються.
Вата з мінеральних волокон є прекрасним звукоизолятором. Легко монтується на поверхні з будь-яким кутом нахилу: горизонтально, вертикально або під будь-яким іншим кутом. Так як мінеральна вата в плитах досить гнучка, нею ізолюють об’єкти складних форм: промислове обладнання, газові магістралі, теплові та водопровідні труби.

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!