Пластикова ємкість – спеціальна конструкція для зберігання або транспортування рідин, сипучих речовин, харчових і кормових продуктів.
При виробництві баків використовують термостійкий і ударостійкий поліетилен. Спочатку поліетилен нагрівають, а потім заливають у форми. Далі виріб поступово остуджують. Такий спосіб виготовлення називають ротаційним формуванням і він дозволяє випускати міцні безшовні вироби.
Найбільш поширений матеріал для виробництва баків для води – це харчовий пластик, висока міцність якого, робить можливим виготовлення величезних ємкостей для зберігання великих обсягів запасів. В якості сировини для виробництва баків, які будуть стійкі до ультрафіолету і низьких температур, використовують спеціальний морозостійкий поліпропілен.
Баки досить широко застосовуються у побуті та в промисловості. У котельнях або підсобних приміщеннях встановлюють горизонтальні баки або баки прямокутного типу. Коли в конструкції ємкості присутнє оребрення, бак можна без побоювання закопувати в грунт. У монтажі системи водопостачання краще використовувати баки циліндричної форми, яка дозволяє коректно встановити їх в бетонні кільця і колодязі.
Пластмасові бочки в промисловості
Сучасне виробництво пластмасових виробів дозволяє виготовляти міцні ємкості, які успішно застосовуються в різних промислових галузях. Спеціальні види полімерів, з яких виробляють різні вироби, дають можливість використовувати пластикову тару для зберігання і транспортування хімічних реагентів, сипучих і пастоподібних речовин і деяких видів небезпечних вантажів.
Бочки, які використовують як тару для харчових продуктів, виготовляють за допомогою спеціальної обробки полімеру – на нього наносять захисну плівку, що перешкоджає окислювальним процесам. В таких ємкостях можна зберігати і перевозити харчові продукти, в тому числі і продукти приготовлені методом квашення.
Для продуктів тара виробляється з різними типами корпусів і горловин: з широкою горловиною, вузькою і конусною. Обсяг ємкостей починається від 20 літрів і може досягати 227 літрів. Баки допомагають в транспортуванні вантажів, які схильні до впливу агресивного зовнішнього середовища, зберігаючи їх у безпеці. Їх герметичність забезпечується ущільненням горловини, яке дозволяє надійно закривати кришку бака.
Коли пластикову ємкість використовують в якості септика для вигрібних ям, вона додатково оснащується запірною арматурою, дезинфікуючими системами і трубопроводами. Термін служби такої системи досить тривалий і для виносних виробництв вона є справжньою знахідкою.
Найчастіше водні баки виробляють в чорному і синьому кольорах. Чорний бак, встановлений на відкритій ділянці, нагрівається променями сонця і, відповідно, нагрівається вода в ньому. Тому чорні баки використовують, наприклад, при монтажі літнього душа або для збору води для поливу. Для заощадження технічної або питної води краще підійде пластикова бочка 200 літрів. Сонячний нагрів ніяк не впливає на якість води, не провокує її цвітіння, так як промені не проникають всередину бочки. Баки для питної води досить стійкі до перепадів температури.
Важливою характеристикою пластикових ємкостей є можливість їх тривалого терміну експлуатації – до 50 років. Звичайно, цей термін реальний, коли бак правильно встановлений, та дотримуються правил використання та догляду за ним. Пластикова продукція досить невибаглива в цьому плані. Своєчасне очищення за допомогою звичайної рідини для миття посуду позбавить внутрішню поверхню ємкості від небажаних утворень. Щоб визначитися з тим, який бак купити для води, можна звернутися до фахівців ПІК Дистрибьюшн, які підкажуть найбільш підходящий варіант з урахуванням Ваших умов установки, призначення та об’єму ємкості, умов навколишнього середовища.
Пластик використовується у всіх сферах промисловості, у виробництві різних побутових виробів, посуду. З нього роблять трубопровід, сантехніку та різні інженерні системи. Унікальні властивості пластика і його доступна ціна з часом роблять його все більш популярним і затребуваним.