Який утеплювач вибрати для будинку?

З приходом холодів людина починає утеплятися сама і замислюватися про утеплення свого житла. Якщо зі своїм власним утепленням все зрозуміло і завдання вирішується додатковим шаром теплого одягу, то з утепленням будинку все не так просто. Тут помилка у виборі «теплого шару» може обернутися великою кінцевою вартістю і істотним збільшенням трудовитрат.

На що потрібно звернути увагу при виборі утеплювального матеріалу:
  • високі теплоізоляційні показники — утеплювальний матеріал повинен захищати від холодів в зимовий час, спеки влітку, тримати задану температуру всередині приміщення;
  • легка вага — дешевше обходяться кріплення і транспортування, легше працювати, не потрібно підсилення стін і фундаменту;
  • паропроникність — здатність утеплювача виводити надлишок вологи з приміщень і просушувати конструкцію будівлі; велика кількість вологи в приміщенні призводить до збільшення тепловтрат (для порівняння можна уявити, на скільки комфортніше в мокрій куртці і в сухій) і може привести до появи цвілі і грибка. Якщо пар погано виходить зі стін, потрібно встановлювати примусову вентиляцію, що збільшує вартість утеплювальних робіт через придбання припливно-витяжної системи. Також через посилену вентиляцію виникають додаткові втрати тепла;
  • вибір оздоблення — здійснення декоративного оздоблення утеплювача без застосування додаткового облаштування основи;
  • довговічність — важлива характеристика терміну служби утеплювального матеріалу після його монтажу. У сучасних утеплювачів термін служби повинен бути більше 50 років;
  • екологічність — безпека використання утеплювача для здоров’я людини і навколишнього середовища;
  • пожежостійкість — показник горючості матеріалу;
  • доступна ціна — часто важливий показник при виборі матеріалу, але він не повинен бути вирішальним.

Характеристики різних утеплювачів

Пінополістирол

Досить універсальний матеріал, який використовується для обшивки практично будь-яких будівель: одноквартирних будинків висотою до двох поверхів, багатоповерхових будівель з проведенням додаткових протипожежних заходів. При цьому потрібно коректно вибирати щільність і вид пінопласту. Краще не застосовувати для утеплення дерев’яних будинків і дахів через зрушення «точки роси» всередину утеплювального «пирога». Термін експлуатації більше 25 років. Придатний під всі види обробки без спецпідготовки основи. Недоліками є його слабогорючість і руйнування мишами або розчинниками. Необхідний обов’язковий захист від впливу УФ-променів. Відмінна ціна.

Пенополистирол
Экструдированный пенополистирол
Екструдований пінополістирол

Має більш однорідну структуру, ніж у пінопласту, і більш стійкий до навантажень. Застосування таке ж, як і у пінополістиролу, зокрема рекомендується ним утеплювати підлогу. Плити екструдованого пінополістиролу з підготовленими для монтажу отворами «шип-паз» захищають будівлю від так званих «містків холоду». Термін експлуатації матеріалу від 25 до 50 років. ЕП горючий і має погану паропроникність, що може потребувати встановлення припливної вентиляційної системи. Підходить під всі види оздоблень, але вимагає ошкурення перед нанесенням малярних адгезії. Потребує захисту від сонячних променів. Хороша вартість.

Мінеральна вата

Цей матеріал — безсумнівний лідер серед неорганічних утеплювачів. Він вологопроникаючий, екологічний, не дає усадку, не горючий. Складається з базальтового волокна високої щільності, не обтяжує конструкцію будинку. Може використовуватися в теплоізоляції всіляких видів, на відміну від горючої скловати, яку не використовують для зовнішніх утеплювальних робіт. Довговічність 25 і більше років. Підходить під всі види оздоблень. Порівняно висока вартість.

Минеральная вата
Газобетонная кладка
Газобетонна кладка

Важкий ізоляційний матеріал, конструкційний, має гарну паропроникність, негорючий. Застосовується на будівлях заввишки до трьох поверхів. На газобетонній кладці застосовують всі види зовнішньої обробки.

Пенофол фольгований

Матеріал використовується в каркасних системах через відсутність зціплення з полімерами і цементом. Фольгований пенофол має невелику вагу і непоганий теплоопір, при цьому не є паропроникним. Спінений поліетилен буває двосторонньо обклеєний фольгою або без неї. Досить дорогий і для проведення теплоізоляційних робіт потрібно уважно розрахувати його необхідну товщину.

Пенофол фольгированный
Пенополиуретан напыляемый
Пінополіуретан напилюваний

Через свою горючість може використовуватись при проведенні теплоізоляційних робіт будівель заввишки не більше двох поверхів. Оздоблення проводять облицювальною цеглою або за допомогою навісного каркаса з плитами. Солідна вартість. Обов’язково потрібен захист від впливу ультрафіолету. Для напилення пінополіуретану на поверхню застосовують спеціальне обладнання.

Ековата

Пухкий матеріал зі слабкими несучими здібностями. Також, як і пінополіуретан, може засипатися в цегляну лицьову кладку або напилюватись в каркас, що дозволяє утеплити важкодоступні місця. Виробляється на основі натурального матеріалу — целюлози. Горючий і тому не використовується в масових будівництвах. Досить довговічний. Непогана вартість.

Эковата
пеноизол
Піноізол

З усіх ізоляційних матеріалів має найбільш вигідну ціну, але при цьому монтаж може бути проведений тільки каркасний або в колодязну кладку, потрібен захист від сонячного випромінювання, інакше утеплювач розкладається і виділяє формальдегід та інші шкідливі речовини. Утеплювач горючий і його довговічність не досить добре вивчена. Погано реагує на вогкість. Для напилення також потрібне дороге спецобладнання.

Піноскло

Чудові характеристики: термін експлуатації, негорючість і можливість застосовувати будь-який вид обробки. При цьому висока вартість і додаткові витрати на облаштування примусової вентиляційної системи.

Якщо підходити раціонально до вибору утеплювального матеріалу, то слід розуміти, що кожен утеплювач призначений для того, щоб вирішувати певні завдання. І той, що підходить для вирішення одного, може абсолютно не підходити для іншого. Не буває варіантів краще-гірше, бувають різні види утеплювальних робіт і, відповідно, від цього і залежить кінцевий вибір матеріалу.

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!