Як підготувати гіпсокартон до поклейки шпалер

При ремонті в будинку багато хто використовує гіпсокартонні конструкції, тому що цей матеріал практично ідеально рівний. Чи можна на гіпсокартон клеїти шпалери? Можна, але просто якісної поверхні недостатньо, тому що гіпсокартон швидко вбирає клей. А в майбутньому зняти старі шпалери зі стіни без пошкодження гіпсокартону не вдасться.

Ми розглянемо як правильно підготувати стіну з гіпсокартону до поклейки шпалер

Грунтівка

Перший крок це ґрунтування стіни. Вона покращує зчеплення гіпсокартону зі шпаклівкою та захищає її від цвілі.

Найчастіше використовується екологічна акрилова ґрунтовка. Цей матеріал продається в готовому вигляді, але й приготувати його із сухої суміші нескладно, якщо дотримуватись пропорції. Для нанесення ґрунтовки потрібна звичайна щітка, якою треба наносити суміш рівномірно. Далі потрібно дочекатися повного висихання ґрунтовки.

Недоліки на стиках ГКЛ

У разі наявності недоліків при установці гіпсокартонних листів (наприклад, не зовсім точне з’єднання) у місцях з’єднання підтягують шурупи або змінюють їх на нові. Після цього на стики приклеюють скловолоконну стрічку, щоб з’єднання листів гіпсокартону не було видно при поклейці шпалер. Головне при поклейці стрічки уникати потрапляння повітря під неї.

Після поклейки стрічки на шов укладають шпаклювальну суміш і розгладжують до того, поки вона не зіллється зі стіною. Потім після повного висихання шпаклівку затирають наждачним папером малої зернистості.

Використання шпаклювальної суміші

Шпаклівка це пастоподібна будівельна суміш, яка застосовується для вирівнювання поверхні. Є два види шпаклівки: стартова та фінішна. При стартовій виробляється первинне вирівнювання до 2,5 см, а фінішну використовують для усунення дефектів, що залишилися, до 5 мм. Сухий шпаклювальний розчин роблять згідно з інструкцією, дотримуючись пропорції.

При замісі шпаклівки вам знадобиться пластикова тара потрібної форми. Потрібно замішати стільки суміші, щоби за 30-40 хвилин її використати.

Прискорити процес і отримати однорідний розчин можна завдяки будівельному міксеру. Він робить суміш рівномірної консистенції, що нагадує густу сметану. Враховуйте, що занадто густа суміш недостатньо схоплюватиметься, а рідка утворюватиме напливи.

Перед початком роботи із сумішшю дайте їй настоятися 5-10 хвилин, після чого зробіть останнє перемішування та приступайте до роботи.

Для шпаклювання необхідно мати три шпателя:

  • L 60 см   для розрівнювання розчину;
  • L 40 см   для нанесення розчину;
  • маленький шпатель   для набору шпаклівки.

Маленьким шпателем набирають трохи шпаклівки та переносять її на великий шпатель. Круговими рухами рівномірно наносимо шпаклівку на стіну шаром 1-2 мм. Після закінчення робіт очищаємо великий шпатель за допомогою маленького до висихання розчину. Не намагайтеся зробити шар ідеально рівним. Нерівності згодом виправляються наждачним папером.

Затирання шпаклівки

Після повного висихання стіни приступають до її затирання. Первинна затирка виконується за допомогою наждачного паперу з великим зерном для очищення стіни від видимих ​​нерівностей. Фінальний етап затирання робиться наждачкою з дрібним зерном. Виконуйте затирання неквапливо і акуратно.

Повторна ґрунтовка

Повторне ґрунтування необхідне для позбавлення від зайвого вбирання клейового складу. Бажано наносити ґрунтовку в два шари.

Поклейка шпалер

Перед поклейкою прорахуйте скільки рулонів шпалер вам знадобиться. Беріть 1-2 рулони  про запас.

Відріжте потрібний лист і нанесіть на нього клей. Особливу увагу приділяйте нанесенню клею по кутах. При малій кількості клею шпалери протягом декількох місяців можуть почати відклеюватися від стіни. Щільно приклеюйте шпалери згори донизу, вирівнюйте від центру до країв.

Після поклейки, ганчіркою або спеціальним інструментом потрібно розгладити шпалери, щоб під ними не залишилось повітря. При поклейці наступного листа шпалер не робіть нахльостування, а клейте встик.

Так як клей для шпалер розводиться з водою, яка є провідником електрики, з метою безпеки перед початком робіт знеструмлюють приміщення.

Ось і все, що вам потрібно зробити для якісної поклейки шпалер.

Все необхідне для роботи ви можете придбати у нас оптом у каталозі будматеріалів. Для замовлення дзвоніть за телефоном 0800 218 821