Які знання необхідні для того, щоб утеплити будинок і щоб виконана робота збереглася надовго? Все геніальне просто, і, для прикладу, можна взяти звичайний термос, головною характеристикою якого є збереження температури залитої в нього рідини. Ця функція працює завдяки ідеальному теплоізолюванню. Така технологія застосовується в багатьох сферах, в тому числі і в теплоізоляції приміщень.
Грамотно виконане утеплення будинку дозволяє в подальшому з легкістю підтримувати потрібну температуру в приміщенні, економити на опаленні за рахунок зменшення тепловтрат, продовжує термін експлуатації будівлі.
Перш ніж приступити до теплоізолювання, вивчіть наші поради, за основу яких взято великий досвід кваліфікованих фахівців і накопичені знання про специфіку утеплення будинку. Сподіваємося, що ці поради спростять Вашу роботу і допоможуть провести її без помилок.
Це, напевно, найголовніша порада. Завжди при виборі утеплювача враховуйте його кількість, спираючись на розрахунки. Обов’язково потрібно знати товщину стін і утеплювального матеріалу. Просто покласти утеплювач і чекати, що він буде «працювати», не варто. Потрібно утеплювати будинок достатньою кількістю матеріалу.
Звичайно, щоб витрати були помірними, беремо до уваги те, що для стіни з газобетону товщиною 30 см достатньо 5-сантиметрового утеплювача, а при товщині стіни в «півцеглини» може бути недостатньо утеплення і після монтажу 10-сантиметрового матеріалу.
Для нашого регіону найбільш прийнятна товщина утеплювача становить 10 сантиметрів, будь то мінеральна вата або пінопласт.
Порада № 2. Утеплювати будинок зовні
При утепленні будинку зсередини зменшується простір усередині приміщення, але це не настільки суттєво, порівняно з тим, що точка роси (місце, в якому утворюється конденсат) зміщується всередину утеплювального шару. У підсумку можна отримати холодну зовнішню стіну з високою вологістю безпосередньо в теплоізоляції. Для усунення цього ефекту потрібно облаштування додаткової вентиляції, яка не завжди може до кінця усунути цей недолік.
Якщо існує можливість зробити зовнішнє утеплення, то краще нею скористатися, і накладати утеплювальний шар зовні будинку.

Перш ніж починати монтаж утеплювача, розберіться з технологією його кріплення до поверхні. Важливо при цьому робити армування сітки на мокрий пінопласт, використовувати дюбеля і якісний клей. Питання на які повинен відповісти монтажник – куди і що клеїти, прикріплювати, армувати і в якій послідовності це робити?
Ключова роль у теплообміні будинку відводиться підвалу. Тому утеплення приватного будинку в обов’язковому порядку має включати в себе і теплоізолювання підвальних приміщень, інакше теплоізоляція не працюватиме в повній мірі, не зменшуючи тепловтрати будівлі.
Ніяких «І так зійде!» Не повинно бути. Навіть самі незначні на перший погляд зазори порушують теплоізоляційний шар і кінцевий результат. Потрібно уважно стежити за тим, щоб плити утеплювача лежали на стільки рівно і щільно, на скільки це можливо.

На початку роботи потрібно ретельно прогрунтувати фасад будівлі. Поверхня повинна бути максимально рівна, без сміття, що збереже поверхню від «утворення бульбашок» або відвалювання штукатурки.
Щоб утеплення не було занадто дорогим через недосвідченість монтажника, краще спочатку звернутися за допомогою до фахівців. Певний досвід і майстерність можна отримати спостерігаючи за їхньою роботою, і вже в наступний раз спробувати зробити все своїми руками, не витрачаючи зайві кошти на «перший млинець грудкою» .
Утеплення фасадів «швидко і недорого» може в результаті виявитися не зовсім якісною послугою і всього лише яскравою рекламою. Зважуйте всі ризики при виборі монтажної організації і пам’ятайте, що найчастіше можна вибрати лише два варіанти з трьох – швидко, недорого і якісно.
Немає нічого поганого в тому, щоб вести контроль за проведенням робіт. Ви можете бути впевнені в кваліфікації обраних працівників, але також важливо мати точне уявлення за що саме Ви платите. Чесність і прозорість розрахунків, чіткий кошторис є нормою кваліфікованої бригади, яка також повинна бути готова пояснити прийняті в процесі монтажу рішення.

Вивчайте документи, які підписуєте – це актуально і для укладення договору з фірмою-монтажником. Договори у невеликих бригад можуть значно відрізнятися в деталях. Прописуйте чіткі терміни виконання роботи і оплати, а також хто і яку несе відповідальність, в разі порушення умов договору.
