Які знання необхідні для того, щоб утеплити будинок і щоб виконана робота збереглася надовго? Все геніальне просто, і, для прикладу, можна взяти звичайний термос, головною характеристикою якого є збереження температури залитої в нього рідини. Ця функція працює завдяки ідеальному теплоізолюванню. Така технологія застосовується в багатьох сферах, в тому числі і в теплоізоляції приміщень.

Грамотно виконане утеплення будинку дозволяє в подальшому з легкістю підтримувати потрібну температуру в приміщенні, економити на опаленні за рахунок зменшення тепловтрат, продовжує термін експлуатації будівлі.

Перш ніж приступити до теплоізолювання, вивчіть наші поради, за основу яких взято великий досвід кваліфікованих фахівців і накопичені знання про специфіку утеплення будинку. Сподіваємося, що ці поради спростять Вашу роботу і допоможуть провести її без помилок.

Порада № 1. Правильний розрахунок кількості утеплювача
 

Це, напевно, найголовніша порада. Завжди при виборі утеплювача враховуйте його кількість, спираючись на розрахунки. Обов’язково потрібно знати товщину стін і утеплювального матеріалу. Просто покласти утеплювач і чекати, що він буде «працювати», не варто. Потрібно утеплювати будинок достатньою кількістю матеріалу.

Звичайно, щоб витрати були помірними, беремо до уваги те, що для стіни з газобетону товщиною 30 см достатньо 5-сантиметрового утеплювача, а при товщині стіни в «півцеглини» може бути недостатньо утеплення і після монтажу 10-сантиметрового матеріалу.

Для нашого регіону найбільш прийнятна товщина утеплювача становить 10 сантиметрів, будь то мінеральна вата або пінопласт.

Порада № 2. Утеплювати будинок зовні
 

При утепленні будинку зсередини зменшується простір усередині приміщення, але це не настільки суттєво, порівняно з тим, що точка роси (місце, в якому утворюється конденсат) зміщується всередину утеплювального шару. У підсумку можна отримати холодну зовнішню стіну з високою вологістю безпосередньо в теплоізоляції. Для усунення цього ефекту потрібно облаштування додаткової вентиляції, яка не завжди може до кінця усунути цей недолік.

Якщо існує можливість зробити зовнішнє утеплення, то краще нею скористатися, і накладати утеплювальний шар зовні будинку.

Порада № 3. Підходяще кріплення
 

Перш ніж починати монтаж утеплювача, розберіться з технологією його кріплення до поверхні. Важливо при цьому робити армування сітки на мокрий пінопласт, використовувати дюбеля і якісний клей. Питання на які повинен відповісти монтажник – куди і що клеїти, прикріплювати, армувати і в якій послідовності це робити?

 

Порада №4. Пам’ятати про підвал
 

Ключова роль у теплообміні будинку відводиться підвалу. Тому утеплення приватного будинку в обов’язковому порядку має включати в себе і теплоізолювання підвальних приміщень,  інакше теплоізоляція не працюватиме в повній мірі, не зменшуючи тепловтрати будівлі.

 

Порада №5. Акуратна укладка утеплювача
 

Ніяких «І так зійде!» Не повинно бути. Навіть самі незначні на перший погляд зазори порушують теплоізоляційний шар і кінцевий результат. Потрібно уважно стежити за тим, щоб плити утеплювача лежали на стільки рівно і щільно, на скільки це можливо.

 

Порада №6. Хороша підготовка основи
 

На початку роботи потрібно ретельно прогрунтувати фасад будівлі. Поверхня повинна бути максимально рівна, без сміття, що збереже поверхню від «утворення бульбашок» або відвалювання штукатурки.

 

Порада №7. Братися за утеплення, маючи досвід
 

Щоб утеплення не було занадто дорогим через недосвідченість монтажника, краще спочатку звернутися за допомогою до фахівців. Певний досвід і майстерність можна отримати спостерігаючи за їхньою роботою, і вже в наступний раз спробувати зробити все своїми руками, не витрачаючи зайві кошти на «перший млинець грудкою» .

Порада №8. Не попадатись на рекламні трюки
 

Утеплення фасадів «швидко і недорого» може в результаті виявитися не зовсім якісною послугою і всього лише яскравою рекламою. Зважуйте всі ризики при виборі монтажної організації і пам’ятайте, що найчастіше можна вибрати лише два варіанти з трьох – швидко, недорого і якісно.

 

Порада №9. Спостерігати за всіма етапами роботи
 

Немає нічого поганого в тому, щоб вести контроль за проведенням робіт. Ви можете бути впевнені в кваліфікації обраних працівників, але також важливо мати точне уявлення за що саме Ви платите. Чесність і прозорість розрахунків, чіткий кошторис є нормою кваліфікованої бригади, яка також повинна бути готова пояснити прийняті в процесі монтажу рішення.

 

Порада №10. «Всі договори різні»
 

Вивчайте документи, які підписуєте – це актуально і для укладення договору з фірмою-монтажником. Договори у невеликих бригад можуть значно відрізнятися в деталях. Прописуйте чіткі терміни виконання роботи і оплати, а також хто і яку несе відповідальність, в разі порушення умов договору.

 

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!
Меню