Водні фарби: водно-дисперсійна, водоемульсійна та акрилова

Водно-дисперсійна фарба (латексні дисперсії, тверде в рідкому) – це фарба на основі водної дисперсії плівкоутворювача з різними наповнювачами і пігментами, де сполучною частиною виступають вінілацетатні і акрилові полімери та їх похідні.

Найпростіше купити водно-дисперсійну фарбу білого кольору, а потрібний для фарбування відтінок отримати за допомогою додавання колеровочних паст.

Безсумнівна позитивна якість водно-дисперсійних фарб – відсутність в них шкідливих летючих речовин, а відповідно неприємного запаху, що робить їх менш токсичними в порівнянні з іншими видами фарб.

ВД фарби наносяться легко, швидко сохнуть, створюючи при цьому тверду полімерну плівку, яка не боїться води. Такі фарби застосовують для фарбування їдалень, ванних кімнат і кухонь. Стійкість до ультрафіолетового випромінювання оберігає пофарбовані поверхні від вигорання і зміни кольору після закінчення часу. Висока адгезія робить можливим фарбування будь-яких поверхонь, а їх паропроникність дозволяє цим поверхням «дихати». Також найважливішою властивістю ВД фарб є їх довговічність і зносостійкість.

Водоемульсійна фарба (ПВА-дисперсії, рідке в рідкому) – основою є водна емульсія полімерів. ВЕ фарба має відмінну укривність і придатна для фарбування всіляких поверхонь, крім забарвлених глянцевими фарбами. Свіжонанесена фарба легко змивається з інструменту або поверхні мильним розчином. Після повного висихання залишається досить чутливою до впливу води.

Акрилова фарба – основою є водна емульсія поліакрилатів (полімерів метил, етил і бутилакрилат) і їх різних сополімерів.

Сфера застосування АК – оформлення внутрішніх приміщень, фасадів; застосовуються на різних поверхнях, будь то полотно, метал, скло, дерево або щось інше. Існують також термостійкі акрилові ВДК, які використовують для фарбування радіаторів і опалювальних котлів.

Аналогічно ВД фарбам, акрилові також розводяться водою, і в подальшому додатково колеруются спеціальними пігментними пастами на водній основі. При висиханні первинний колір акрилової фарби темніє.

Застосування швидковисихаючих акрилових фарб дозволяє робити повторне фарбування наступним шаром вже через півтори-дві години. Привабливою якістю АК для художників та інших творчих людей є можливість використовувати акрил не тільки у рідкому вигляді, а й у пасті, що дозволяє реалізовувати більш широкий простір ідей.

Інструмент і деякі огріхи у фарбуванні легко очищаються простою водою, а після засихання – спеціальними розчинниками.

Всі різновиди водно-дисперсійних матеріалів повинні зберігається в опалювальних приміщеннях, так як при впливі на них низьких температур втрачають свої властивості.

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!