Декоративна штукатурка для стін: блиск мінералів і вишуканість форм

У сучасному дизайні все більшої популярності набирає такий вид обробки як фактурна (декоративна) штукатурка. Багато хто до досі вважає, що штукатурка – це звичайнісінький матеріал для заповнення тріщин і вирівнювання стін. Але з додаванням барвника та різних компонентів, вона перетворюється в те, що дозволяє кардинально перетворити інтер’єр, надавши йому дорожнечі, лиску і затишку.

Що представляє собою фактурна штукатурка?

Як і звичайна штукатурка, вона складається з тих же матеріалів: вапна, піску, цементу. Декоративною вона стає, коли до складу додають кам’яну крихту, деревні волокна й інші добавки. За допомогою такої суміші вже можна створювати “фактурні” поверхні.

Принадність цієї суміші в тому, що оброблювану поверхню можна зробити гладкою, рельєфною або імітувати малюнок природного матеріалу (дерева, каменю, металу).

Існує декілька видів декоративної штукатурки:

  1. Структурна (гладка). Ділиться на два підвиди “короїд” та “шубу”.  Основою є гранули кварцу, які, в залежності від розміру, створюють різні ефекти. Короїд – імітує текстуру дерева з характерними боріздками. Шуба – створює нерівну поверхню з імітацією ворси. Відрізняється довговічністю та невибагливістю в догляді.
  2. Фактурна. Представляє собою масу, схожу на тісто. Колеруеться за допомогою колорантів, потім покриваеться фарбою. Головна перевага – пластичність. Завдяки цьому створюється різні декоративні ефекти: панно, барельєф та інші. Відрізняється від інших чудовими звукопоглинаючими властивостями.
  3. Венеціанська. В її склад включають крихту граніту, кварцу і мармуру, яка зв’язується акриловими компонентами. Вона імітує цінні породи каменю та використовується дизайнерами для створення фактури і малюнків на стінах. Стійка до вологи і перепадів температур.

В чому унікальність декоративної штукатурки?

Найкращим достоїнством декоративної штукатурки є її унікальність. Навіть якщо всі кімнати будуть покриті одним і тим же матеріалом, кожен візерунок буде унікальним. Штукатурка поєднується з будь-яким інтер’єром, але найкраще виглядає в класичному.

Завдяки штукатурці ви можете приховати нерівності стін і будь-які дрібні недоліки. У поєднанні з грунтуючими сумішами є відмінною теплоізоляційну поверхню.
Матеріал абсолютно екологічний. Готове покриття не вбирає в себе запахи, не виділяє шкідливих речовин, тому штукатурка не приносить ніяких незручностей і не шкодить здоров’ю.

Корисно знати

Так як про властивості декоративної штукатурки відомо вузькому колу майстрів, варто розглянути деякі важливі питання з цього приводу.

  1. Як підготувати стіни під фактурну штукатурку? Для рельєфної штукатурки не потрібно особливої підготовки, достатньо очистити стіну від старих покриттів. Всі “гладкі” види вимагають обов’язкового вирівнювання стіни та якісної підготовки поверхні.
  2. Чи можна самостійно наносити штукатурку без підтримки майстра? Можна, навіть маючи мінімальні знання в обробних роботах. Але, при великих ремонтах, варто звернутися до майстра. Так як ідеальне вирівнювання і майстерна обробка стін під силу тільки професіоналам.

Правильно нанесений матеріал дозволить надати будь-якій кімнаті більш приємний вигляд, додати затишку і комфорту.

В асортименті ПІК можна знайти декоративні штукатурки від кращих світових виробників: Anserglob, Siltek, Kreisel і Master. Телефонуйте за номером 0 800 21 88 21, щоб дізнатися про асортимент.