Залізобетонні конструкції лежать в основі практично всього сучасного будівництва і дозволяють споруджувати найрізноманітніші об’єкти: величезні хмарочоси, твори архітектурного мистецтва або ж просто невеликі будови, як то барвиста альтанка на дачі або невеликий будиночок.

Завдяки використанню різноманітних будівельних сумішей і бетону, будівельники зводять довговічні і надійні бетонні конструкції, а цей трудомісткий процес полегшується застосуванням спеціальної техніки. Щоб отримати якісний розчин, крім, власне, компонентів, в будівельних роботах застосовують бетономішалки. Для того, щоб полегшити вибір такого агрегату, ми розглянемо ті технічні параметри, на які слід звернути увагу будівельнику.

Об’єм барабану

Залежно від того, яке саме будівництво буде виконуватися, визначають потрібний для роботи об’єм цементної суміші та, відповідно, яким об’ємом повинна бути бетономішалка. Розмір барабана вибирають з урахуванням 10-15% накидки понад необхідного об’єму цементної суміші.

Зрозуміло, що для будівництва невеликого будиночка потрібно зовсім інша кількість бетону, ніж для великого триповерхового котеджу. Тому, вибираючи з усього асортименту відповідну бетономішалку, звертають увагу на технічний опис, в якому вказані допустимий об’єм розчину і об’єм його барабана.

как выбрать бетономешалку
  • змішувачі об’ємом до 100 л, вага від 20 кг застосовуються для приготування цементних сумішей для будівництва невеликих об’єктів, наприклад, гаражів, підсобних приміщень, альтанок. Або ж використовуються в ремонтних роботах;
  • обсяг 100-150, вага від 40 кг дозволяє застосовувати бетономішалки в будівництві одноповерхових будинків або невеликих приміщень;
  • якщо потрібно зведення дво- або триповерхових будинків, використовують змішувачі для бетону об’ємом 150-300 л і вагою від 50 кг;
  • агрегат об’ємом від 300 л і вагою від 160 кг застосовують у будівництві будинків з великою поверховістю, складів і іншого.

Яка повинна бути потужність

При придбанні бетономішалки багато недосвідчених початківців будівельників припускаються помилки, орієнтуючись на агрегати з найбільш потужними моторами. Хоча для роботи буває досить двигуна потужністю 500 Ватт. Невелика потужність дозволяє більш раціонально підійти до витрат електроенергії і не буде критично перевантажувати електромережу. Якщо ж планується безперервна робота понад 12 годин поспіль, то лише в цьому випадку купують бетономішалку з двигуном більш ніж 1000 Ватт.

Напруга живлення двигуна

В індивідуальному будівництві застосовують бетономішалки з двигуном розрахованим на роботу при напрузі 220 Вольт, тобто вони можуть вільно підключатися до побутової електричної мережі. У той же час агрегати з більшою потужністю комплектують, відповідно, трифазним двигуном.

Режим роботи

Бетонозмішувачі в залежності від режиму роботи діляться на дві групи:

  • періодична експлуатація — маються на увазі зупинки в роботі агрегату. Такі бетономішалки використовують для будівництва невеликих об’єктів, наприклад дачі або невеликого котеджу. Якщо ж змішувач буде експлуатуватися без періодичних зупинок, то деякі його деталі дуже швидко вичерпають свій ресурс і вийдуть з ладу;
как выбрать бетономешалку
  • безперервна експлуатація. Такі агрегати розраховані на більш тривалий термін роботи, мають більш складну конструкцію і дорожчі, ніж бетонозмішувачі періодичної дії. Призначені для роботи на великих об’єктах, на яких будівництво ведеться в кілька змін і потрібно замішувати великі об’єми бетонного розчину.

Варіанти перемішування бетону

Бетономішалки розрізняються також по тому, в який спосіб відбувається перемішування розчину:

  • з примусовим перемішуванням. Перемішування проводиться за допомогою лопастей «павукоподі́бної» форми, які обертаються всередині нерухомої ємності. Такі бетономішалки підходять для виготовлення сумішей без великих твердих частин, рідкої консистенції. Агрегати найчастіше мають великий об’єм і застосовуються в виробничих цілях;
  • гравітаційні бетономішалки. Розчин всередині бетонозмішувача перемішується обертовим барабаном, всередині якого розташовуються спеціальні лопасті. Використовуються для приготування розчину з великим вмістом твердих частинок. Об’єм барабанів становить до 300 л і завантаження в них виконується найчастіше вручну. В агрегатах більшого об’єму можливе автоматизоване завантаження.
как выбрать бетономешалку

Вінцеві або редукторні механізми

У свою чергу гравітаційні змішувачі поділяються на

  • вінцеві. Бетономішалки такого типу користуються найбільшою популярністю в першу чергу через те, що в разі виходу зі строю легко піддаються ремонту і на них завжди можна придбати комплектуючі. Вінець – зубчасте колесо, що оперізує барабан, виготовляють зі сталі і пластмаси, але кращими вважаються зроблені з чавуну;
  • редукторні. Змішувачі з редуктором більш надійні і значно рідше ламаються. Але при цьому їх передавальний механізм не можна відремонтувати. Виходять з ладу не часто.
как выбрать бетономешалку

Бетономішалки ТМ SCHÖPFER® є найбільш збалансовані у співвідношення ціни і якості, що дозволяє придбати надійний агрегат і при цьому істотно заощадити.

Естетичний вигляд бетономішалок ТМ SCHÖPFER® до вподоби навіть таким маленьким вимогливим покупцям 🙂

  • Наші фахівці готові проконсультувати Вас та надати допомогу у виборі будівельного матеріалу. Залишайте свої коментарі тут або заходьте в on-line чатми будемо раді допомогти Вам!