У будинку відчуваються серйозні протяги і з’являється вогкість на вікнах? Як це відбувається і чому, незважаючи на вже робоче опалення, в будинку все одно холодно? Разом з прохолодою в будинок приходить вогкість, що не тільки погіршує атмосферу в домі, а й змушує мешканців хворіти набагато частіше.
У більшості випадків саме погано загерметизовані вікна є основною причиною колосальної втрати тепла. Існує безліч методів утеплення, включаючи народні, або “бабусині”, методи. Їх ми розглядати не будемо, так як вони не є достатньо ефективними. А розглянемо найефективніші дешеві та дорогі способи утеплення, які надійно зберігають тепло в будинку.
Різновиди утеплення: плюси і недоліки кожного методу
Утеплення поролоновим матеріалом. Підходить для дерев’яних вікон, так як ті мають меншу герметизацію. Тут використовується або звичайний поролон або спеціальні поролонові стрічки на клейкій основі. Всі щілини й отвори в вікні закладаються поролоном, а поверх клеїться малярська стрічка або скотч. Такий метод утеплення одноразовий і матеріал варто неодмінно видаляти після зими, щоб в ньому не накопичувалася волога і не розвивалася цвіль.
Мінусом цього методу є те, що поролон вбирає вологу, тому його варто застосовувати тільки в сухих приміщеннях.
Пазове “шведське” ущільнення. Підходить для всіх типів вікон, але вимагає їх повного розбору і повторного монтажу. Один з найефективніших і вельми популярних способів утеплити вікно. Тут використовується матеріал, розроблений шведськими фахівцями. Його перевага в тому, що установка частково відновлює віконну коробку, а термін служби такого ущільнювача становить 15 до 20 років. Для монтажу не використовуються клейові матеріали і вікно може спокійно відкриватися для провітрювання.
Мінусом є досить висока ціна і невеликі складнощі в монтажі, так як укладання проходить складніше, ніж у випадку з поролоном. Для установки потрібна допомога фахівця і застосування спеціальних інструментів.